“Tıp alanındaki başarılı çalışmalarımız artarak sürecek”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Tıp eğitiminin Çorum’da başlatılması ve gerçekleştirilen pek çok başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etmek amacıyla Tıp Fakültesi öğretim elemanlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Güncel 19.10.2017, 23:22
757
“Tıp alanındaki başarılı çalışmalarımız artarak sürecek”

Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mete Dolapçı ve Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir ile fakülte öğretim elemanları katıldı.

Tıp Fakültesi’nin bu yıl 62 öğrencisiyle eğitime başlamasının büyük bir gurur ve mutluluk tablosu olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, başta bulunduğu il, sonra bölge, sonrasında ülke ve nihayetinde tüm insanlığa katkı sağlamak misyonuyla hareket eden Hitit Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’ndeki 113 öğretim elemanıyla sağlık alanında önemli gelişmeler kaydettiğini vurguladı.

Vali Necmeddin Kılıç’ın koordinasyonunda yapılan ve ülkeye örnek olan afiliasyon sonucunda sadece Çorum’daki değil çevre illerden gelen hastalara da hizmet veren T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çok önemli başarılara imza attığını belirten Rektör Alkan, öğretim elemanları, alanında uzman hekimler ve sağlık ekibinin olağanüstü gayretleriyle hemen her türlü branşta çok sayıda operasyon ve tedavi yapıldığının altını çizdi.

Alkan, her geçen gün hızla büyüyen Tıp Fakültesi bünyesinde başarılı çalışmaların her alanda artarak devam edeceğine inandığını belirterek öğrencilerin Çorum’a kazandırılmasındaki gayretlerinden ve yapılan başarılı çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@