TGF’den Türkistan’da Cumhuriyet kutlaması

Türk Dünyası 3. Gazeteciler Şurası ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 54. Başkanlar Konseyi toplantıları için Kazakistan ve Kırgızistan’da bulunan Gazeteciler Cemiyeti Başkanları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıldönümünü Kazakistan-Kırgızistan sınırı Türkistan’da düzenlenen törenle kutladı.

Güncel 31.10.2017, 22:09
521
TGF’den Türkistan’da Cumhuriyet kutlaması

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından bir konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “94 yıl önce nasıl bir coşku yaşanmışsa bugün de aynı coşkuyu hala yüreklerimizde hissediyoruz. Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Cumhuriyetin vatandaşların herhangi bir nedenle birbirini üstün yada ayrıcalıklı görmediğini belirterek cumhuriyetin millet iradesinin yönetime yansıması olduğunu ifade eden Karaca, “Türkiye Cumhuriyeti hepimize sunulmuş ve emanet edilmiş en büyük, en kutlu armağandır. Cumhuriyet doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bu topraklar üzerinde yaşayan, tasada ve kıvançta bir, yüreği bayrak ve vatan sevgisi ile dolu olan Anadolu insanının birlik ve bütünlüğünün en güzel tezahürüdür. Milletimiz bugünlere nasıl gelindiğini asla unutmayacak, tarihine, milli benliğine sahip çıkacak, medeniyet yolunda kararlı biçimde yürümeye devam edecektir. Cumhuriyeti bize kutlu bir armağan olarak sunan başta Cumhuriyetimizin kurucu lideri, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, nice isimsiz vatan evladını minnetle, şükranla, rahmetle yad ediyoruz” diye konuştu.

(Bülent USLU)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@