TGB’den Renan Pekünlü’ye destek

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Çorum İl Başkanı Tayfun Girgin, hapse girecek olan Prof. Dr. Renan Pekünlü hocanın yanında olduklarını bildirdi.

Güncel 04.12.2014, 00:09 04.12.2014, 00:09
993
TGB’den Renan Pekünlü’ye destek
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Çorum İl Başkanı Tayfun Girgin, hapse girecek olan Prof. Dr. Renan Pekünlü hocanın yanında olduklarını bildirdi.

Tayfun Girgin, “Türkiye tarihi boyunca devrimcileri ilericileri aydınları kafese tıkamış olan bu zihniyet şimdi de Prof. Dr. Rennan hocamızı alıkoymuştur. Alıkoydukları hocalarımız değil ülkemizi ileri götürmemek için uğraşan faşist zihniyettir” dedi.

Tayfun Girgin’in konuyla ilgili yazılı basın açıklaması şöyle: “Bizler bu ülkenin vatansever ve devrimci gençleri olarak Prof. Dr. Rennan Pekünlü hocamızın arkasında olduğumuzu bildiririz. Prof. Dr. Renan Pekünlü hocamıza uygulanan bu zulüm ülkemiz tarihinde çok sık uygulanan bir durum haline gelmiştir. Daha önce görevden alınan Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Oya Yağcıoğlu hocamız, şimdi de Prof. Dr. Renan Pekünlü… Daha kaç hocamızın görevden alınacağı bilinmemektedir.

Türkiye tarihi boyunca devrimcileri ilericileri aydınları kafese tıkamış olan bu zihniyet şimdi de Prof. Dr. Rennan hocamızı alıkoymuştur. Alıkoydukları hocalarımız değil ülkemizi ileri götürmemek için uğraşan faşist zihniyettir. Biz Bursa nutkunu harfiyen uygulayacağımızı söylemiştik. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) olarak emperyalist Amerikan askerlerine çuval geçirilmesi aslında bunun işaretidir. Bu eylemlerimiz ilk değildir, son da olmayacaktır. Artık TGB ulusal bütünlük için sokaklardadır. Bu ülkede adalet yerini buluncaya kadarda sokaklardan çekilmeyeceğiz.”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@