Teşkilatlara başkanlık ve anayasa için kamuoyu oluşturun talimatı

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Teşkilatlara başkanlık ve anayasa için kamuoyu oluşturun talimatı

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

06 Haziran 2016 Pazartesi 23:32
Teşkilatlara başkanlık ve anayasa için kamuoyu oluşturun talimatı

Toplantıya AK Parti Çorum İl Koordinatörü Recep Yıldırım, İl Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, ilçe belediye başkanları, ilçe ana kademe, kadın, gençlik kolları başkanları il teşkilat üyeleri katıldı.
Divan Başkanlığın Mesut Ceylan ve divan üyeliklerine ise Bayat İlçe Başkanı Fatih Balcıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkan Yrd.Lütfi Alkan, Mecitözü İlçe Kadın Kolları Bşk.Ebru Atmaca’nın getirildiği toplantıda Boğazkale Belediye Başkanı Osman Tangazoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptılar. Bu ay teşkilat Performans çalışmalarında başarı gösteren Kargı ilçe teşkilatı yine birinci olurken İskilip ikinci oldu. İlçe Gençlik Kolları teşkilat çalışmalarında 1.olan Bayat İlçe Gençlik Kolları Bşk.Yrd. Sefa Ünlü’ye İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu ve İl Koordinatörü Recep Yıldırım tarafından hediye verildi.
İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın açış konuşmasını yapan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, bu tür toplantıların teşkilatın kaynaşmasına neden olduğunu söyledi.
Toplantılara katılım konusunda duyduğu hassasiyeti dile getiren Bekiroğlu; “ her ay düzenli şekilde yapılan belli başlı toplantılarımız var. Bu toplantıların tarihleri önceden bildirilmekte ve katılımın gerekliliğini de sürekli dile getirmekteyiz. Her ay yapılan il danışma meclis toplantımıza ve ilçelerde yapılan ilçe danışma toplantılarımıza bizler İl teşkilatı olarak mümkün olduğunca katılmaktayız.
İnsanların mazeretleri olabilir ancak geçerli olmayan mazeretler sunarak katılmayan arkadaşlara bu konuda daha hassas davranmaları gerektiğini vurgulamak istiyorum. Bu toplantıların; teşkilatın hem kaynaşması, milleti için siyaset yapan, yol yürüyen, dava şuuru ve inancıyla teşkilatların istişare ve koordinasyonunu sağlamak için olduğunu düşünüyorum” dedi.
Konuşmasına Alman Parlamentosunda kabul edilen sözde ermeni soykırımı ile devam eden Bekiroğlu, Bu konunun Almanya’nın iç siyasetini ilgilendiren bir konu olduğunu düşündüğünü ve kınadığını ifade etti. 1915 şartlarının hafife alınacak şartlar olmadığını anlatan Rumi Bekiroğlu, “Atılmaya çalışılan bu iftiraları kesinlikle kabul etmiyoruz.” dedi.
Anayasa ve Başkanlık sistemi konularında il ve ilçe teşkilatlarının kamuoyu oluşturma konusunda kendilerine önemli görevler düştüğünü anlatan Bekiroğlu, Ramazan ayı nedeniyle düzenlenecek iftar programlarına herkesin elinden geldiği kadar katılmasını ve halkla iç içe olmasını istedi.
Haziran ayı Danışma Meclisi kapanış konuşmasında durum değerlendirmesi yapan
Çorum İl Koordinatörü Recep Yıldırım Almanya’nın aldığı kararla ilgili yaptığı açıklamada kimsenin kararıyla hareket edemeyeceklerini dile getirdi.(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 06.06.2016 23:33