“Terörün kökünü milli seferberlik ruhuyla kazımalıyız”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, PKK terör örgütünün Hakkâri Şemdinli’de düzenlediği bombalı saldırıyı kınayarak artık herkesin aklını başına alması gerektiğini söyledi.

“Terörün kökünü milli seferberlik ruhuyla kazımalıyız”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, PKK terör örgütünün Hakkâri Şemdinli’de düzenlediği bombalı saldırıyı kınayarak artık herkesin aklını başına alması gerektiğini söyledi.

10 Ekim 2016 Pazartesi 23:30
“Terörün kökünü milli seferberlik ruhuyla kazımalıyız”
Türk milletinin yine Şemdinli’den gelen acı haber ile bir kez daha sarsıldığını belirten MHP İl Başkanı Aras, Durak Jandarma Karakolu’na bomba yüklü araçla yapılan saldırının dehşet saçtığını milletimizin bu haber ile yine derin acılara gark olduğunu vurguladı.
“Terörizm bir yanda kanımızı kurutmuş, diğer yanda ocakları yıkmıştır. Kalplerinde insanlık olmayan Firavun’un mirasçıları, Yezid’in takipçileri Muharrem ayını da kana bulamıştır” diye konuşan Aras, ülkenin kör karanlıklarla boğuştuğunu ifade etti.
Denetimsizliğin ve kontrolsüzlüğün her boyutunu yaşandığını ve Cumhuriyet tarihinde hiç görülmedik güvenlik ve beka sorunlarının arka arkaya ortaya çıktığını söyleyen Aras yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün ağır ve vahim sonuçları Türkiye’yi başta ayağa sarmışken, bir diğer hain terör örgütü PKK, devlet krizinden istifade ederek kanlı eylem ve caniliklerini artırmaktadır” diyen Aras açıklamasını şöyle sürdürdü; “Türkiye’ye diş bileyen, tarihsel hınç ve intikamını almak için kuyrukta bekleyen karanlık çevreler gerek darbe yoluyla gerekse de klasik terör yöntemleriyle son vuruşu yapmak niyetindedir. Bu felaket ve hezimet tablosu Türk milletini derinden yaralamıştır.
Ancak unutulmamalıdır ki, Türk milletinin ruhu zapt olunmadıkça, azim ve iradesi kırılmadıkça hiçbir hain, hiçbir müstevli ahlaksızlık bu aziz vatanı teslim alamayacak, işgal teşebbüsleri tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi amacına ulaşamayacaktır. Hainlerin yüzü dün gülmedi, bugün de gülmeyecektir. Dün başaramadılar, bugün de başaramayacaklar. Milletimiz ihanete karşı tam bir kenetlenme haliyle namus, şeref ve izzetini savunacaktır. Ve asla diz çökmeyecektir.
Milletçe tezvirleri defedeceğiz, tefrikanın kolunu-kanadını kıracağız, işbirlikçi ve ihanet ortaklarının oyununu bozacağız. Ve milletçe asla eğilmeyeceğiz. Terörle mücadelede ne gerekiyorsa yapılmalı, milli seferberlik ruhuyla bu musibet, bu melanet kökten, tümden, hepten bitirilmelidir. Türkiye’yi kâbus ve karanlığa mahkûm etmek isteyen odaklarla etkin ve kararlı bir mücadele sergilenirken, siyasi sorumluluk sahiplerinin ortak akıl ve milli şuura riayeti de tarihi önemdedir.
Daha büyük bir felaket yaşamadan, kayıp bir vatan, kararmış bir istiklal ve istikballe karşılaşmadan artık herkes aklını başına almalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Hakkâri’de şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa niyaz ediyor; milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyorum”
(Haber Merkezi)
 

banner155