“Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin görevi”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Ahmet Hattab İmal, Türk milliyetçilerinin hainlerin maskelerini düşüreceğini söyledi.

“Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin görevi”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Ahmet Hattab İmal, Türk milliyetçilerinin hainlerin maskelerini düşüreceğini söyledi.

21 Ağustos 2015 Cuma 00:38
“Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin görevi”
İmal, terör olayları nedeniyle bir basın açıklaması yaparak, devletin ve güvenlik güçlerini gereğini yapmaya çağırdı.
İmal, “Bu yaşananlar tek tek not edilmektedir. Hesap günü geldiğinde elbet sorumluluk sahipleri bedel ödeyecektir. Yapılan kalleşliklerin faturası muhakkak ama muhakkak sahiplerine ödetilecektir" ifadesini kullandı.
Ülkü Ocakları Başkanı İmal'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:
"Türk milleti son bir aydır büyük acılar içinde güne uyanıyor. Elleri kınalanarak ana kucağından asker ocağına gönderilen koç yiğitler, al kanlar içerisinde baba ocağına dönüyor.
Bu hassas süreçte birçoğu sahte hesaplar kullanan bazı kişi yahut zümrelerin sosyal medya üzerinden “ülkücülerin sokağa çıkmasına” dair çağrılar yaptığı görülmektedir. Bu kişiler eğer böyle bir yöntemin sonuç getireceğine inanıyorsa, kimse kendilerini engellememektedir; buyursunlar, ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar. Ülkücü hareketin hiç kimsenin aklına ihtiyacı yoktur. Kurumumuz yarım asra ulaşan bir tecrübeye, kendi yöntem ve ilkeleri olan bir hareket tarzına sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olmasından hareketle, düşünce ve eylemlerini yasal yollardan sürdürmeye kararlıdır.
Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin asli vazifesidir. Ülkücüler ancak bu vazifenin yerine getirilemediği bir ortamda üzerine düşen sorumluluğu ifa eder. Teşkilatlarımız bu disiplinle çalışmalarını yürütmektedir. Bu disiplini bozacak tüm çağrı ve yönlendirmeler art niyetlidir. Hiç kimse oturduğu yerden ülkücülere misyon biçme hadsizliğine düşmemelidir.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, terörün ve terörün arkasında duran her türlü anlayışın karşısında, terörle mücadele noktasında atılacak her türlü adımında yanındadır. Türk gençliğinin ve Türk milletinin terör karşısında bilinçlenmesi için her türlü faaliyeti yürütmektedir. Türk milliyetçileri canları tende olduğu müddetçe hainlerin maskelerini düşürmeye, şerefsizlerin heveslerini kursaklarında bırakmaya devam edecektir. Vatanımızın ve milletimizin huzur ve güvenliği için can veren yiğitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce Türk milletine sabırlar diliyoruz.”
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 21.08.2015 00:39