“Teröre karşı bir olalım diri olalım”

CHP Belediye Meclis Grubu Başkanı Mehmet Tahtasız, ülkede işlenen cinayetlerden siyasilerin suçlu olduğunu belirterek, hükümetin terör olaylarına karşı somut adımlar atarak taviz vermemesi gerektiğini dile getirdi.

Güncel 01.07.2016, 22:59 01.07.2016, 20:00
624
“Teröre karşı bir olalım diri olalım”

Terör olaylarında hayatını kaybeden vatandaşlar ve güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Tahtasız, 23 yıl önce tarihe kara bir leke bırakan, unutulmaması ve ders alınması gereken Sivas Madımak gibi olayların da bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkede işlenen cinayetlerden siyasetçilerin sorumlu olduğunu söylediğini hatırlatan Tahtasız, “Halk bize oy verirken benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın diye oy veriyor. O yüzden şu anki terör saldırılarından, şehit cenazelerinden, kaos ortamından, terör olaylarından şuan ki hükümet sorumludur. Artık hükümet somut adımlar atmalı, caniler karşısında dimdik durmalı ve taviz vermemeli” dedi.
Tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ve tüm halkın bir olması ve iri olması zamanının geldiğini kaydeden Tahtasız, “Devletin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkılmalı” dedi.
Başkan Muzaffer Külcü’nün iftar yemeğinde verdiği beraberlik ve kardeşlik mesajlarının sözde kalmamasını dileyen Tahtasız, “Çorum’daki 15 mahallemiz eşit hizmet alsın, bazı mahallelerimiz öz bazıları üvey evlat muamelesi görmesin. CHP meclis grubu olarak Çorum için destek vermeye hazırız.” Dedi.
Konuşmaların ardından başkan vekili Ahmet Yabacıoğlu başkanlığındaki meclis toplantısında gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda iki arazi ile ilgili trampa ve takas konuları görüşülürken üç alan ile ilgili vatandaşların itirazı da görüşülerek reddedildi.
Toplantının son maddesinde belediye personelinden bir grubun Romanya’daki bir toplu taşıma aracı yapan firmayı inceleyecek olması nedeniyle uçak biletleri ve yol harcırahlarının belediye tarafından karşılanması oy birliği ile kabul edildi.(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@