“Terörden medet umanlar asla kardeşimiz değildir”

Türkiye'ye sığınan insanların kimliğine, inancına ve ırkına bakmaksızın sadece insan oldukları için yaklaşılması gerektiğini dile getiren Saatçi “Kardeşlik sınır tanımaz, ten rengine bakmaz, mazlumun kimliğini sormaz sloganlarıyla kardeşlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz” dedi.

Güncel 19.10.2014, 23:35 19.10.2014, 23:36
772
“Terörden medet umanlar asla kardeşimiz değildir”
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gönderilen yardımlar ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumların yanında olduklarını belirten Saatçi, “Kobani'den Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gelenlere 7 bin 100 battaniye ve 3 bin yatak taşıyan yardım tırlarımız yola çıktı. Battaniye tırı Urfa'ya hareket etti. Birkaç gün içinde ise 3 bin yatağı taşıyan tırlar hareket edecek” dedi.

Memur-Sen olarak yaklaşık 300 bin liralık yardımda bulunduklarını ve doğu temsilciliklerinde Kobani'den ilk gün gelenlere yardım edildiğini anlatan Saatçi, “Kardeşlik sınır tanımaz, ten rengine bakmaz, mazlumun kimliğini sormaz sloganlarıyla kardeşlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Şu anda dağıtılanlar, gönderilenler ve verdiğimiz yatak siparişiyle birlikte 300 bin liralık kaynağı Memur-Sen ve 11 sendika genel başkanımız kararlaştırmıştır. Bir elimizi Gazzeli kardeşlerimize, ikinci elimizi de Suriye'den ülkemize göç eden tüm mazlumlara uzatmalıyız. Kış yaklaşıyor, yatak ve battaniyeye öncelik vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye sığınan insanların kimliğine, inancına ve ırkına bakmaksızın sadece insan oldukları için yaklaşılması gerektiğini dile getiren Saatçi bölgede yaşanan olayların çözüm sürecinin başarıya ulaşmasını istemeyenlerin bir örünü olduğunu, terörden medet umanların kardeşleri olamayacağını söyledi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@