TEB KOBİ Akademi, Çorumlu işadamlarıyla buluştu

TEB’in ‘KOBİ’lerin danışman bankası’ anlayışıyla Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği TEB KOBİ Akademi seminerlerinin son durağı bugün Çorum’da gerçekleştirildi.

Güncel 17.10.2014, 14:24 17.10.2014, 14:27
1076
TEB KOBİ Akademi, Çorumlu işadamlarıyla buluştu
TEB’in ‘KOBİ’lerin danışman bankası’ anlayışıyla Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği TEB KOBİ Akademi seminerlerinin son durağı bugün Çorum’da gerçekleştirildi.

Anitta Otel’de düzenlenen seminere Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Çorum SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım ile çok sayıda davetli katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojilerinin giderek artan sosyal ve ekonomik etkileri, bilgi ve eğitim anlayışında da köklü değişiklikler getiriyor. Bilgi Çağı olarak anılan 21.yüzyılda, toplumlar söz konusu değişikliklerin getirdiği dönüşüm adına, bilginin üretimi ve yaygınlaşmasında ezberleri bozmaya zorlanıyor. Bu noktada bilgiye dayalı üretimin ekonomik etkilerini göz önünde bulundurduğumuzda biz bankalara da önemli görevler düştüğünü düşünüyorum” dedi.

Vali Ahmet Kara ise, Çorum’da 32803 KOBİ bulunduğunu belirterek, “KOBİ’ler ekonominin omurgası, sosyal barış ve toplumsal huzurun garantisidirler. Gelir dağılımındaki dengenin vazgeçilmez unsurudurlar” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından TEB KOBİ Danışmanı Mehmet Şanlı, “Değişen dünyada güçlü işletmeler olmak” konulu sunumu ile katılımcı KOBİ’lere Çorum ili ve kentin hakim sektörleri ile ilgili hem yerel hem de genel durum bilgileri verdi.

Sabah oturumu bu şekilde tamamlanan TEB KOBİ Çorum’da Akademi’de, verilen öğle yemeği arasından sonra katılımcılar tercih ettikleri atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldu.

Öğleden sonraki oturumda eşzamanlı olarak 2 atölye çalışması gerçekleştirildi.

‘”Bugünün başarılı KOBİ’si geleceği nasıl yönetecek? KOBİ’lerde Stratejik Yönetim” ve “İşletmeniz Gelişim Haritası'nın Neresinde?” başlıklı atölyelerde firma sahipleri ve temsilcileri, atölyede verilen bilgiler ve örnekler doğrultusunda kendi işletmelerinin hayat döngüsünü inceledi ve eksiklerini saptadı.


(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@