Tatlısu Laçin’de Mehmet Akif’i anlattı

Lâçin Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından Kariyer günleri etkinliği kapsamında “Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı” konulu konferans verildi.

Güncel 09.04.2016, 00:06 09.04.2016, 00:06
594
Tatlısu Laçin’de Mehmet Akif’i anlattı

Konferansa konuşmacı olarak Celal Bayar Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi Mehmet Tatlısu katıldı. Konferansın açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Muzaffer Çelik, konferansı Mehmet Akif’in ölüm yıldönümünde ya da İstiklal Marşı’nın kabul haftasında yapmak istediklerini ancak çeşitli sebepler nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını anlattı.
Sena Hasipek tarafından Mehmet Tatlısu’nun özgeçmişi hakkında bilgilerin de verildiği konferansta;
Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde konferans verdiğini ama Laçin de ilk defa konferans vermekten çok heyecanlı olduğunu anlatan Tatlısu, bu yörenin bir evladı olduğunu, bu topraklarda bu havayı teneffüs etmenin sevinci içinde olduğunu ifade etti. Mehmet Akif ve Safahat aşkının nasıl başladığını anlatarak konferansına başlayan Tatlısu, Çorum İmam Hatip Lisesi’nde okuduğu sıralarda bir programda yine Mehmet Akif Ersoy ‘un Peygamberimizin doğumunu anlatan şiirini okuduğunu, programdan sonra okul müdürünün çok etkilenmiş ve odasında kendisine Safahat kitabını hediye ettiğini anlattı. Bu kitabı elinde düşürmediğini kaydeden Tatlısu, kitaptaki tüm şiirleri ezberlediğini, kaydetti. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle de sohbet eden Mehmet Tatlısu, öğrencilerin istifade etmesi amacıyla okul kütüphanesine Safahat kitabını hediye etti.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@