"Taşeronlarla ilgili çalışma tamamlanma aşamasına doğru gidiyor"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorm'da yaptığı açıklamada, taşeron çalışanlarla ilgili yapılacak olan çalışmanın devam ettiğini belirterek, "Çalışmalarımız tamamlanma aşamasına doğru gidiyor. Yakında zaten bittiğinde Başbakanımız ile birlikte açıklama yapacağız" dedi.

Güncel 17.06.2016, 14:34 17.06.2016, 14:41
916
"Taşeronlarla ilgili çalışma tamamlanma aşamasına doğru gidiyor"
Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Çorum’a gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorum Valiliği önünde Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı. Bakan Ağbal, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun taşeron işçilerle ilgili yapılacak düzenlemeyle ilgili sorusu üzerine Bakan Ağbal, taşeron çalışanlarla ilgili Çalışma Bakanlığı ile birlikte çalışma yürüttüklerini söylereyerek, "Çalışmalarımız devam ediyor. Hükümet olarak taşeron çalışanlarla ilgili seçim beyannamemizde bir çalışma yapacağımız bu konuda bir düzenleme yapacağımız hususu açıktı. Çalışma Bakanlığı ile birlikte bu çalışmaları yürütüyoruz. Bu uygulamanın yapılacağı bazı bakanlık ve mahalli idarelerle uygulamanın içeriği ve teknik detayları çalışıyoruz. İstiyoruz ki bu çalışma ortaya çıktığında her bakımdan çalışma tamam olsun. Hem çalışanlar bakımından istedikleri bekledikleri sonuç elde edilsin hem de öbür tarafta da kamu hizmetlerinin sunumunda yeni getireceğimiz istihdam modeli katkı versin. Çalışmalarımız tamamlanma aşamasına doğru gidiyor. Yakında zaten bittiğinde Başbakanımız ile birlikte açıklama yapacağız" dedi.
Bakan Ağbal, Çorum'u bugünden daha iyi noktaya taşıyacaklarını da söyleyerek "Çorum Çorumlu tüm hemşerilerimizin gönüllerinin merkezi" dedi.
Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@