“Taş üstüne taş koyanların yanındayız”

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç ve beraberindeki heyet Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret etti.

Güncel 06.12.2019, 23:55
440
“Taş üstüne taş koyanların yanındayız”

Ziyarette konuşan Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç Ahi Evran Sanayi Şehri’nin ilerlemesi noktasında Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile sürekli istişare halinde olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

“İCRAATA BAŞLIYORUZ”

Ahi Evran Sanayi Şehri’nde işyerlerinin belirlendiğini belirten Kılıç “Biz her esnafımıza hitap eden dükkanlar oluşturacağız. Sanayi sitesi ile organize sanayi arasında bir şey olacak. 250, 500, 1000 ve 2000 metrekare olan iş yerlerimizin yanı sıra 100 ile 250 metrekare arasında değişen dükkanlar da yer alıyor. Üyelerin resmi prosedürlerini bitiriyoruz. 1 haftadır gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kentin ufkunu açmak adına yapmış olduğumuz bu projeye destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Artık sözün bittiği noktadayız. Bundan sonra icraata başlayacağız. Sizinle istişare halinde olacağız ve yapacağımız her çalışmayı istişare ile yapacağız. Bu işin belediyesiz olmayacağını biliyoruz. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Yollarımızın açılması noktasında bizlere çok büyük destek verdiniz. Yeni kayıtlarımızla birlikte 950 civarında üyemiz var. Bize hizmet edenin her zaman yanında oluruz, kılıcı oluruz, yoldaşı oluruz, abisi oluruz, kardeşi oluruz. Esnaf ve sanatkar girebileceği 4 duvar bir yer istiyor. Biz de bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız. Bizlere verdiğiniz destekten dolayı yönetimim ve üyelerimiz adına sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ESNAFIN HİZMETKARIYIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr. Aşgın Çorum yararına yapılan tüm çalışmaların yanında olduklarını dile getirdi. Seçim çalışmaları sırasında verdiği sözü tekrarlayan Başkan Aşgın “Şehri beraber yöneteceğiz” diye konuştu.

Ahi Evran Sanayi Şehri için esnafın sergilediği birlikteliğin önemli bir mesaj verdiğini, bu birlikteliklerin kente çok şey kattığını ve esnafın emrinde olduklarını söyleyen Aşgın, “Çorum kardeşliğin, barışın şehri ama aynı zamanda ticaret, sanayi şehri, iş adamlarımız kendi illerine yatırım yapıyorlar ve dünyada 120 ülkeye ihracat yapan bir şehir. İhracat rakamlarımızdan ve sanayide mucizeler yaratan esnaftan sürekli bahsediyoruz ve sizin verdiğiniz destekler sizlerle gurur duyarak sizlerden bahsediyoruz. Siyasetin, toplumun, kültürel yapının önünü açan tüccarımız, esnafımız ve iş adamlarımız.

Onlar hepimizden bir adım önde bu noktada bizde sizlerle gurur duyuyoruz. Belediye olarak tüm başkanlarımızı, tüm kooperatiflerimiz destekliyoruz. Taş üstüne taş koyan, esnafımızın bir yarasına merhem olma düşüncesinde olan, samimiyetini gayretini ortaya koymuş olan kim olursa olsun destek veririz. Şehrimiz gerçekten çok güzel bir şehir. Bazı iş kollarını biz artık şehrin kenarına taşımak zorundayız. Alternatifleri oluşturup esnafımıza yer göstermek durumundayız. Asla üzmeden, kırmadan ikna ederek bazı çalışmalar yapmak zorundayız. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi’nde bir hareketliliğin olduğunu görüyoruz. Bundan sonraki süreçte bahane üretmek yerine iş yaparak ilerlemeliyiz. Biz sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Bu nazik ziyaretinizden dolayı başta başkan Yalçın Kılıç olmak üzere tüm kooperatif üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@