TARSİM toplantıları devam ediyor

TARSİM Ankara Bölge Müdürlüğü tarafından, Sungurlu İlçe Merkezi’nde ve Arifegazili, Salman, Türkhacılarhanı, Kavşut, Demirşeyh, Akpınar köylerinde tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Toplantılara İlçe Müdürlüğü personelinin yanı sıra Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili ile Tarım Kredi Kooperatifleri Müdürleri , sigorta acenteleri ve üreticiler katıldı.

Güncel 09.02.2017, 00:22
609
TARSİM toplantıları devam ediyor

Toplantılarda Tarım Sigortaları Ankara Bölge Müdürü Murat Kaya, Müdür Yardımcısı Hanifi Can ile Tarsim Bölge Müdürlüğü’nden konu uzmanları sistem hakkında katılımcılara bilgi vererek konuya ilişkin soruları yanıtladı.

Toplantıda, bitkisel ürün, sera, büyükbaş hayvan, küçükbaş hayvan, kümes hayvanları, su ürünleri ve arıcılık konularında sigorta yapıldığı ifade edilerek sigorta yaptırma priminin % 50' sinin meyvecilikte ise çiçeklenme zamanında meydana gelen don zararı için poliçe tutarının % 66'sının devlet tarafından karşılandığı,  yaban domuzu zararı bitkisel ürün poliçesi ve şap hastalığının (arilik belgesi almış işletmelerde) hayvan hayat sigorta poliçesi kapsamına alındığı vurgulandı.

TARSİM Bölge Müdürlüğü ile hazırlanan program dahilinde 13 Şubat 2017 Pazartesi günü Mecitözü’nde 14 Şubat 2017 Salı günü de İskilip’te TARSİM bilgilendirme toplantıları yapılacak.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
13°
parçalı az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@