Tarım sektörünün kalbi Çorum’da atıyor

Çorum’da bu yıl 6'ncısı düzenlenen Tarım Fuarı, 45 ilden 500 firmanın katılımıyla başladı.

Tarım sektörünün kalbi Çorum’da atıyor

Çorum’da bu yıl 6'ncısı düzenlenen Tarım Fuarı, 45 ilden 500 firmanın katılımıyla başladı.

23 Kasım 2017 Perşembe 18:18
Tarım sektörünün kalbi Çorum’da atıyor

Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar ve Sergi Kompleksi’nde düzenlenen fuar yoğun ilgi gördü. 26 Kasım’da sona erecek olan tarım, gıda ve hayvancılık olmak üzere üç bölümden oluşan fuara 300 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.
Atlas Uluslararası Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Atasagun, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Çorum Tarım Fuarı'na 500 firmanın katıldığını belirterek, "Çorum Tarım Fuarı’nın ilk yaptığımızda 80 firma katılmıştı. Şuanda fuarımıza 500 firma katılıyor. Fuarımızda tarım, hayvancılık ve gıda ile bütün makine ve ekipmanlar sergileniyor. Amacımız üreticilerimizin ürettikleri bütün makine ve ekipmanları burada sergilemek ve kullanıcılarında özellikle çiftçilerimizin sektördeki teknik ve teknolojik gelişmeleri bu fuarlar sayesinde takip etmelerini sağlamaktır. Bölgede yapılan en büyük tarım fuarlarından birisi olan Çorum Tarım Fuarı’na 250 ila 300 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Amacımız bu fuarı daha da büyüterek diğer fuarlar gibi güzel bir seviyeye getirmek. Güzel bir fuar alacak. Yoğun ilgi var. Fuarımız hem firmalar hem de alıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor" dedi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı ise, fuarın tarımın teknoloji ile buluşması ve farklı ürünlerin tanıtılması açısından çok önemli olduğunu söyledi. Fuarların firmaların kendilerini ispat ettikleri ortamlar olduğunu dile getiren Sarı, firmaların aynı zamanda sektörde yeni geliştirilen teknolojilerin tanıtımını yaparak çiftçilerin ufkunu açtığını belirtti.

(İHA)