Tarihi kültür varlıklarına yardım başvuruları başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli taşınmaz kültür varlıklarının korunması, bakım ve onarımı için 2022 yılı ayni, nakdi ve teknik yardım başvuruları başladı.   

Güncel 28.05.2021, 22:33
142
Tarihi kültür varlıklarına yardım başvuruları başladı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengül tarafından yapılan açıklamada korunması gerekli taşınmaz kültür varlıklarının korunması, bakım ve onarımı için 2022 yardım başvurularının başladığı belirtildi.
Buna göre yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “27 Mayıs 2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, "Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik" kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığımız bütçesinden özel hukuka tabi gerçek ve tüzel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli taşınmaz kültür varlıklarının korunması, bakım ve onarımı için ayni, nakdi ve teknik yardım sağlanmaktadır. 
Yardım başvuruları için istenen belgeler ve başvuru şartlarına ilişkin bilgiler Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün internet sitesinden de ilan edilmiştir. 2022 yılında yardımdan yararlanmak isteyen taşınmaz sahiplerinin proje yardımları için en geç 15 Ekim 2021, proje uygulama yardımları için ise en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar istenen belgelerle birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir”
(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@