Tabip Odası’nda Mustafa Azak dönemi

Tabipler Odası’nın dün yapılan seçimlerinde, Hekim Birliği Platformu adına yarışa giren Dr. Mustafa Azak’ın listesi ipi göğüsledi.

Güncel 11.05.2014, 21:32 11.05.2014, 21:58
1831
Tabip Odası’nda Mustafa Azak dönemi

Tabipler Odası’nın dün yapılan seçimlerinde, Hekim Birliği Platformu adına yarışa giren Dr. Mustafa Azak’ın listesi ipi göğüsledi.

Çorum Tabip Odası’nın 2014 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu yapıldı. Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda hafta sonu gerçekleştirilen ve iki gün süren genel kurulda iki aday yarıştı.

Mevcut başkan Dr. Ali Yılmaz ile Hekim Birliği Platformu adına Dr. Mustafa Azak’ın yarıştığı Genel Kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’na Dr. Erdal Orhanoğlu, Katip Üyeliği’ne ise Dr. Bektaş Bakırcı getirildi.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve tahmini bütçenin ibra edilmesinin ardından genel kurulun ilk günü tamamlandı.Pazar günü yapılan seçimlerde ise yönetime aday olan iki liste için oy kullanıldı. 358 üyeli Tabipler Odası’nın organ seçimlerinde 249 üye oy kullanırken, kullanılan oyların tamamı geçerli sayıldı. Dr. Mustafa Azak’ın oluşturduğu listeden Azak’la beraber Ece Yazla, İzzet Ezer ve Mustafa Sungur yeni yönetim kuruluna girerken, diğer listeden Ali Yılmaz da yönetim kuruluna girmeyi başardı.

Denetleme Kurulu’nda Vahit Demiran, Çağatay Çağlar ve Leyla Özünel yer alırken, İsmail Şirin, Ömer Akkaş, M. Erdal Orhanoğlu, Tahir Mantı ve Ömer Sobacı, Onur Kurulu’na seçildiler. Türk Tabipler Birliği Büyük Kongre Merkez Delegeleri ise Murat Adıgüzel, Osman Karakuş, Şahatayi Şahin, Selçuk Önce ve Mehmet Fatih Fişenk isimlerinden oluştu.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@