“Sürekli korku ve mağduriyet politikası ile 13 yıldır iktidardalar”

AK Parti’nin hep bir korku ve mağduriyet politikası ile 13 yıl boyunca iktidarda kaldığını ileri süren Cıdık, “Ergenekon ve Balyoz konusunda yıllarca verilen demeçler, yapılan hamleler ortada, insanlar unutabilir; ama manşetler ve televizyon arşivleri unutmuyor, dün darbeci diye içeri tıkılanlar bugün terfi ettiriliyor; Cemaat konusunda cama toz kondurmayanlar bugün öylesine keskin bir viraj aldılar ki cam tuzla buz oldu” ifadelerini kullandı.

“Sürekli korku ve mağduriyet politikası ile 13 yıldır iktidardalar”

AK Parti’nin hep bir korku ve mağduriyet politikası ile 13 yıl boyunca iktidarda kaldığını ileri süren Cıdık, “Ergenekon ve Balyoz konusunda yıllarca verilen demeçler, yapılan hamleler ortada, insanlar unutabilir; ama manşetler ve televizyon arşivleri unutmuyor, dün darbeci diye içeri tıkılanlar bugün terfi ettiriliyor; Cemaat konusunda cama toz kondurmayanlar bugün öylesine keskin bir viraj aldılar ki cam tuzla buz oldu” ifadelerini kullandı.

13 Ağustos 2015 Perşembe 00:39
“Sürekli korku ve mağduriyet politikası ile 13 yıldır iktidardalar”

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Ergenekon’dan, Cemaat’e, çözüm sürecinden Suriye politikasına ve İncirlik Hava Üssü’nün yeniden ABD’ye açılmasına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunarak, “Ne yazık ki ocağımıza, ülkemize incir ağacı dikilmiştir” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ DİYE BİR NAKARATLA MİLLET HİPNOZLANDI

AK Parti’nin hep bir korku ve mağduriyet politikası ile 13 yıl boyunca iktidarda kaldığını ileri süren Cıdık, “Ergenekon ve Balyoz konusunda yıllarca verilen demeçler, yapılan hamleler ortada, insanlar unutabilir; ama manşetler ve televizyon arşivleri unutmuyor, dün darbeci diye içeri tıkılanlar bugün terfi ettiriliyor; Cemaat konusunda cama toz kondurmayanlar bugün öylesine keskin bir viraj aldılar ki cam tuzla buz oldu. Çözüm süreci diye bir nakarat ile ülke ve millet üç-dört yıl adeta hipnozlandı. Üç ay sonra Şam Emevi Camii’nde Cuma namazı kılmaya niyetlendiler, şimdi kendi sınırlarımız içinde insanlarımız güvenlik nedeniyle sokağa çıkmakta tereddüt eder hale geldi” dedi.
Türkiye’de hiçbir sürecin AK Parti kontrolünde yürümediğini ileri süren Cıdık, Ergenekon ve Balyoz davaları, Cemaat olayı ve Çözüm sürecinde yaşananların bunu çok net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayarak, “İktidar bu süreçler yaşanırken hiçbir uyarıyı dikkate almadı. Kamplaşma, ayrıştırma, ötekileştirme, sinir uçlarını harekete geçirme gibi yanlış politikaları özenle koruyup kolladı. 13 yıl iktidar oldular ama bugün artık her konuda aldatıldıklarını itiraf ediyorlar” şeklinde konuştu.

“ÇEKİÇ GÜÇ’Ü BİZ KOVDUK AK PARTİ GERİ GETİRDİ”

Milli Görüş’ün Irak’ın bugünkü kaotik duruma düşmesinin tek nedeni olan Çekiç Güç’ü Türkiye’den gönderdiğini hatırlatan Cıdık, AK Parti’nin ise İncirlik Üssü’nü ABD’ye açarak yeniden Türkiye’ye soktuğunu söyledi. Cıdık, “Suriye politikasının en başından beri yanlış olduğunu söyledik, Emperyalist güçlerin kurguladığı oyuna göre pozisyon almanın ne Türkiye’ye ne de bölge ülkelerine fayda getirmeyeceğini, bunun bir yıkım olacağı uyarılarını hep yaptık; ama üç ay sonra Emevi Camii’nde Cuma namazı kılmaktan bahsedenler, bugün kendi sınırlarımız içinde bile insanlarımızın güvenliğini sağlayamaz hale geldi. Emperyalistlerin kuklası olan IŞİD bahane edilerek İncirlik Üssü’nün ABD’ye verilmesi çok net gösteriyor ki Irak işgalinden hiç ders alınmamış” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİNİN KASTI NE İDİ?

Çözüm süreci konusunda oldukça sert açıklamalarda bulunan Cıdık, AK Parti’ye şöyle seslendi; “Yahu arkadaş, çözüm süreci diye iki, üç yıl milleti hipnozladınız. Bununla neyi kast ettiniz, çıkın ve mertçe amacımız şu idi deyin. Çözüm süreci ile bölge insanının yıllardan beri mahrum edildiği bir takım haklarının verilmesi, bölgenin refaha kavuşturulması mı kastediliyordu yoksa başka şeyler mi?
7 Haziran sonrası artan terör olaylarını nasıl izah ediyor bu hükümet çıksın ve millete anlatsın” dedi. Cıdık şöyle konuştu:
“Hükümetin bir yetkilisinin söylediğini diğeri yalanlar oldu. Kimisi 28 Şubat Dolmabahçe mutabakatını göklere çıkardı, kimisi bunun tam aksini söyleyip reddetti. Kendi içinde bile ne dediğini bilmeyen bir iktidar bu millete çözüm sürecinde takılın peşime dedi. Şimdi de yanılmışız, iyi niyetimiz suistimal edildi diyorlar. Biz dün terörle müzakere edilmez, mücadele edilir dediğimizde bize burun kıvıranlar bugün kurtarılmış bölgelerde devletin varlığını ispatlamaya çalışıyor. Devlet asli vazifelerini yerine getiremez oldu. İllegal yapılanmalar devlet kuruyor, devlet yıkıyor.”
Bununla birlikte Çözüm süreci denen olayla bölge insanının adeta terör örgütünün insafına terk edildiğini iddia eden Cıdık, HDP’ye de “amacınız nedir, adam gibi çıkın açıkça dile getirin” diye seslendi.

AYDINLARA ÇAĞRI

Konuşmasında kanaat önderleri, köşe yazarları ve aydınlara bir çağrıda bulunan Cıdık şunları söyledi:
“Ergenekon’da, Cemaat olayında, çözüm sürecinde hep AK Parti’nin duruşuna gör pozisyon aldınız. AK Parti savcı oldu siz de savcı oldunuz, çark edip avukat olduğunda da avukat oldunuz, Cemaat’le ilişkiler iyiyken Cemaat’a güzellemeler dizdiniz, ara bozulunca terörist dediniz, ne menem şeyse bir türlü çözülemeyen çözüm sürecinde analar ağlamasın şehit haberleri gelmesin dediniz, PKK’nın bölgedeki etkinliğini artırmasına göz yumdunuz. Hükümetin ülke ve millet aleyhine olan her adımını eleştirip istikamet hatırlatanları düşman ilan ettiniz. Şimdi şu zorlu günlerde evvele siz kendinize gelin, bir takım çıkarlarınızı bir kenara bırakın ve ülke ve millet menfaatine tavır alın. Hem tarih önünde hem de millet önünde sorumlusunuz. Sizler algı yönetiminin maşaları olmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz. Yarının kanaat önderi ve köşe yazarlarına da kötülük ediyorsunuz. Sahi aynı konu hakkında birbirine zıt yazıları kaleme alırken aynaya baktığınızda gördüğünüz resme sizler öncelikle saygı duyabiliyor musunuz?”
Cıdık koalisyon görüşmelerini de “Ankara’nın taşına bak gözlerimin yaşına bak” sözleriyle eleştirdi. Cıdık “Biz milli görüş hareketi olarak bu ülkede rengini koruyarak uzlaşma kültürünü hayata geçirebilmiş yegâne yapıyız. Birbirine düşman olarak lanse edilen partileri bile söz konusu memleket ve millet olduğunda bir çatı altında toplayabilen bir anlayışın temsilcileriyiz. Liderler top dolaştırmayı bırakıp bir an önce ülkenin ve milletin selameti için hükümet kurmalıdır” dedi.
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 13.08.2015 01:40