“Sungurlu’nun göçü OSB ile önlenecek”

484 hektarlık alana kurulan Sungurlu OSB’nin geçiş yolları üzerinde yer alması nedeniyle yatırımcılara büyük avantajlar sağladığını belirten Şahiner, makine, gıda, plastik, orman ürünleri, kimya sanayi, seramik döküm, metal ve diğer sanayi alanlarında yatırım yapmak isteyen tüm sanayicileri Sungurlu’ya yatırım yapmaya davet etti.

Güncel 08.02.2015, 23:19 08.02.2015, 23:19
711
“Sungurlu’nun göçü OSB ile önlenecek”
Çorum’un 2’nci organize sanayi bölgesi olan Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilçede yaşanan göçün önüne geçilmesi hedefleniyor.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, yapılacak sanayi yatırımları ile vatandaşı iş sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Şahiner, “Geçiş yolları üzerinde yer alan ilçemiz yatırımcılar için her türlü imkâna sahip bir yer. Bizim açımızdan ise açılacak istihdam ile nüfus göçünün önüne geçmiş olacağız” dedi.
Girişimcileri ilçeye yatırım yapmaya çağıran Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, yatırım imkânları hakkında şu bilgileri verdi:
“Faaliyete geçen OSB’miz Sungurlu ve Çorum ekonomisi açısından oldukça önemli bir yere sahip. OSB’nin Ankara-Samsun kara yolu üzerinde bulunması sanayiciler için büyük avantajlar sağlayacak. 484 hektarlık alanıyla da oldukça büyük bir yere sahip OSB’de ilk etapta 100 hektarlık alanda 90 parsel oluşturuldu. Gelecek yıllarda gereksinim duyulması halinde parsel sayısı 273’e çıkarılabilecek konumda.”
OSB’ye 3,8 milyon TL’ye 154 kilovatlık 2 trafo, 1 hat gideri ve 1 transfer giderinin olduğu trafo merkezi kurulduğunu ifade eden Şahiner, bölgenin yol, kaldırım, yağmur suyu ve diğer altyapı çalışmalarının da bitirildiğini aktardı.

"OSB'NİN TANITIMINI YAPIYORUZ"
Şahiner, Sungurlu’dan göçü önlemek için istihdam sahalarının açılması gerektiğini belirterek, bunun için OSB’ye yatırımcıları davet ettiklerini söyledi.
Belediye olarak OSB’yi tanıtıp yatırımcıyı davet etmek için çalışmalara başladıklarını anlatan Şahiner, “Türkiye’de sanayisi gelişmiş kentleri ziyaret edeceğiz. Gittiğimiz şehirlerde ticaret ve sanayi odaları, belediye başkanları ve OSB müdürleri ile görüşeceğiz. OSB’mizi tanıtıp yatırımcıları davet edeceğiz. İlkini 25-30 Ocak tarihlerinde Bursa’ya yaptığımız gezide işadamları ile görüşerek, ticaret odasının meclis toplantısına katıldık. Burada OSB hakkında üyelere bilgi verip, ilçemize yatırım yapmaya davet ettik” dedi.
Belediye olarak OSB’ye yatırım yapacak yatırımcıya her türlü destek vereceklerinin altını çizen Şahiner, “Siyaset yapmadan Sungurlu’ya hizmet edeceğiz. Sungurlu bugüne kadar çok şey kaybetti. Artık kaybettiklerini yerine koyma zamanı. Sivil toplum kuruluşları ve siyasiler birlikte göçü önlemek için bir araya gelerek iş sahaları açacağız” diye konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@