Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi’nin “Teknofekt” başarısı

Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi, Gaziantep’te düzenlenen Teknofest 2020 içerisinde yapılan Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması’nda Çorum’u başarıyla temsil etti.

Güncel 06.10.2020, 00:38
325
Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi’nin “Teknofekt” başarısı

Türkiye’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Biyoteknoloji İnovasyon Fikir Yarışması kategorisinde 428 proje arasından seçilen Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Kiraz Çiçekleri Takımı, üniversitelerin de yer aldığı 47 finalist takım arasında “Fikir” kategorisinde 4’üncü, “Sunum” kategorisinde ise 5’inci oldu.

Teknofest süresince proje standını ziyaret eden Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Sivil Savunma Bakan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e bilgi veren Haydar Öztaş Anadolu Lisesi ekibi Tübitak ve çeşitli üniversitelerde projenin geliştirilebilmesi için çalışmalarda yer almaya hak kazandı,

Proje Danışmanı Okul Müdür Yardımcısı Mahmut Karadeniz, festivalin öğrencileri için büyük bir deneyim sağladığını belirterek kendilerine her zaman destek olan Okul kurucusu Haydar Ali Öztaş başta olmak üzere projeye destek sağlayan Lokman Hekim Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Deniz Özkan Vardar, Biyoloji Öğretmeni Gamze Kiraz, öğrencileri Yasemin Perdal ve Elif Arslan’a okul idaresi adına teşekkür etti. Okul Müdürü Ahmet Kalınsazlıoğlu da proje ekibine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@