“Sungurlu Devlet Hastanesi diğer ilçelere de örnek”

Sungurlu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatma Özak Batıbay, hastanenin donanım ve hekim açısından Çorum’un ilçeleri arasında en iyi durumda olduğunu belirterek, diğer ilçelerdeki hastanelere de örnek olduğunu söyledi.

Güncel 20.02.2019, 21:55
1010
“Sungurlu Devlet Hastanesi diğer ilçelere de örnek”

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatma Özak Batıbay, hastanede 20’si uzman, 5’i diş ve 3’ü de pratisyen olmak üzere 28 doktorla vatandaşlara sağlık hizmeti verdiklerini bildirdi.

5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren tescilli 120 yataklı hastanede hizmet kalitesini her geçen gün artırdıklarını ve özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başhekim Batıbay, 30 bin metrekare alanda 12 blok halinde hizmet veren hastanede 10 ebe, 87 hemşire ve 351 personel ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunduklarını kaydetti.

Batıbay, "Hastanemiz geniş hizmet alanları, modern cihazlarla ve güçlendirilmiş kadrosuyla insana hizmetin en iyi şekilde sunulduğu sağlık merkezidir. Hastanemiz donanım ve hekim açısından Çorum’un ilçeleri arasında en iyi durumdadır ve diğer ilçelerdeki hastanelere de örnek konumundadır” dedi.

20’Sİ UZMAN 28 DOKTORLA HİZMET VERİYOR

Başhekim Batıbay, hastanede görev yapan doktor kadrosunu şöyle sıraladı:

“Dahiliye branşında 3 hekim, anestezi branşında 2 hekim, çocuk sağlığı ve hastalıkları branşında 2 hekim, genel cerrahi branşında 1 hekim, üroloji branşında 1 hekim, ortopedi ve travmatoloji branşında 2 hekim, göz hastalıkları branşında 1 hekim, kadın doğum hastalıkları branşında 1 hekim, enfeksiyon hastalıkları branşında 1 hekim, ruh ve sinir hastalıkları branşında 1 hekim, 1 adet biyokimya uzmanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon branşında 2 hekim, kardiyoloji branşında 1 hekim, kulak burun boğaz hastalıkları branşında 1 hekim, diş sağlığı ve hastalıkları branşında 5 hekim ve acil branşında 3 pratisyen hekimimiz bulunmaktadır.”

2018 YILINDA 212 BİN 708 KİŞİ MUAYENE OLDU

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatma Özak Batıbay, 2018 yılında polikliniklerde toplam 212 bin 708 kişinin muayene olduğunu, 2 bin 208 kişinin de ameliyat edildiğini belirtirken, 6 bin 394 kişinin hastanede yatarak tedavi olduğunu ve 237 kişinin de hastanede doğum yaptığını, ayrıca acil serviste toplam 85 bin 85 kişiye müdahale edildiğinin de altını çizdi.

Başhekim Batıbay, “Modern diyaliz merkezi ünitesinin yanı sıra 16 Temmuz 2018’de “Anne Dostu” unvanı alan hastanemiz 25 Aralık 2018’de “Gebe Okulu” tescilini almıştır. Gebe okulunda hamile kadınların duygu ve endişelerini dile getirip paylaşabilmeleri, doğum eylemi hakkında bilgilenme ve nefes alma ve gevşeme egzersizleri gibi yöntemlerle doğuma katılma ve kolaylaştırma konularında bilgilendirme yapılmaktadır” dedi.

Türkiye’de sayılı merkezde uygulanabilen lazer teknolojisi ile böbrek taşı ameliyatının gerçekleştirildiğini anlatan Batıbay, hastanede varikosel ameliyatının da (mikroskop yardımı ile varikoselektomi operasyonu) başarı ile gerçekleştirildiği bildirildi.

Türkiye'de yine sayılı merkezde yapılan SILS ameliyatının (tek trokardan laparoskopik safra kesesi ameliyatı) hastanelerinde başarı ile yapıldığını ifade eden Başhekim Batıbay, "Cerrahlarımız tarafından laparoskopik (kapalı) ameliyatlar, ortopedi uzmanlarımız tarafından artroskopik (kapalı eklem) ameliyatlar, üroloji uzmanımız tarafından plazma kinetik enerji ile kapalı prostat ameliyatları, Kulak Burun Boğaz uzmanımız tarafından ileri düzeyde cerrahi işlemler başarı ile yapılmaktadır” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@