Süleyman Soylu: “İftira ve tuzaklarla bizi yıldırmaya çalışıyorlar”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 30 Mart seçimlerine hile karıştırmak isteyenlerin iftiralar atıp tuzaklar kurmaya çalıştığını ifade etti.

Güncel 21.02.2014, 22:27 21.02.2014, 22:49
632
Süleyman Soylu: “İftira ve tuzaklarla bizi yıldırmaya çalışıyorlar”
Partisinin aday tanıtım toplantısı için Çorum’a gelen Soylu burada yaptığı konuşmada yapılan iftiralar, tuzaklar, balyozlar ve Ergenekonlara rağmen ürkmediklerini ve sinmediklerini belirterek, “Bunları kimlerin koordine ettiğini ve kime uşaklık yaptıklarını biliyoruz” dedi. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda devletin sahibinin millet olduğunu ve millete de AKP kadrolarının hizmet ettiğini anlatan Soylu, bu kadrolara pusu kurmayın ağır ödersiniz” diye konuştu. Yapılanların doğru olması halinde halkın kucaklayacağını yanlış olması halinde ise milletin “kendinizi düzeltin” mesajını vereceğini anlatan Süleyman Soylu, demokrasiyi kimsenin baltalayamayacağını vurguladı.

Süleyman Soylu, “Korkutacaklar. Ürkütecekler. Bu hizmet ehlinin, bu hizmet erbabının bu hizmet anlayışının bugünkü sahibi Ak kadroları rahat bırakın ne olursunuz. Bu ülkenin yarınına ait mücadelesinde onlara pusu kurmayın. Bunun bedelini ağır ödersiniz. Tarih bedelini ağır ödetir” dedi. 30 Mart seçimine birilerinin hile karıştırmaya çalıştığını dile getiren Soylu, “Birileri bu millete, bu milletin evlatlarına sahip çıktı diye ders vermeye çalıştılar. İftira ettiler. Oyun kurdular. Tuzaklar kurdular. Telefonları dinlettiler. Fotoğraflar çekmeye çalıştılar. Aman ha çıkarırız diye şantaj yapmaya çalıştılar. Ürkecek zannettiler. Korkacak zannettiler. Pazarlık yapacak zannettiler. Haykırdı o uzun adam elinizde ne varsa koymazsanız namertseniz. Bu millet bir emanet verdi. Emanet namusudur. Bu millet emanet verdi. 12 yıl önce Türkiye ne halde idi. Hepimiz biliyoruz. Ne için bunlar başımıza geliyor biliyoruz. Kim bunları organize ediyor biliyoruz. Kim kime uşaklık ediyor biliyoruz.

Ama milletimizin bildiğini de biliyoruz. Birileri bir yıldan fazla zamandır şehit gelmediği için rahatsız. Niçin sizi istemiyorlar zannediyorsunuz. Sizden korkuyorlar zannediyorsunuz. Türkiye’yi karıştırırlarsa 21. asrın bu güzel asrın bir Türkiye asrı olmasını engellemeye çalışacaklar da ondan sizi sevmiyorlar. Sizi istemiyorlar. Bu adamlar bizim başımıza nerden geldi diyorlar. Ama sınavınızı iyi verdiniz. Ben aranıza yeni katıldım. 12 yıldan beri her türlü tezgâhla karşı karşıyla kaldınız. 12 yıldan beri gazete manşetlerinde siperin gerisine atmaya çalıştılar. Yılmadınız. Bükülmediniz dik dur ama diklenmediniz. Her türlü melanetle, her türlü burada ifade edemeyeceğim kirli ittifaklarla karşı karşıya kaldınız. Bir kere olsun inancınızdan, davanızdan büyük Türkiye idealinden AK kadroya yüklenen bu misyondan bir türlü vazgeçmediniz. İçim açıyor. Ülkemin arkasından saplanan hançerleri gördükçe perişan oluyorum. Ve onun karşısında dik duran adamı gördükçe yarına umutla bakıyorum. Çok kritik bir seçime gidiyoruz. 1.5 yıla yakındır bu ailenin içerisindeyim. İlk geldiğim günden itibaren bu seçimin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğunu anlatmaya çalıştım. Hemen peşinden gelebilecek bir seçim var.

Kimileri hangi mühendislikleri imar etmeye kimlerin bir araya gelmek istediğini o fotoğraftan net bir şekilde anlamaya çalışmıştık. İnanamayacağınız insanlar bir araya gelecek dedim. Birbirinize bağlı olacaksınız. Samimi olacaksınız. Günün adaylığı, hevesi için bu büyük mücadeleyi bu kutlu yolculuğu bu anlamlı yolculuğu bir daha kuvvetlendirmek için gayret ortaya koymalıyız. Şimdi o günlerin arefesindeyiz. Bu salonda sadece 30 Mart seçimi heyecanı yok aslında. Bizi bu büyük medeniyet yolculuğunda 300 yıl gerileyen ülke konumuna soktular. Siz onu birilerinin kursağından çekip aldınız. Türkiye buradan Moğolistan’a kadar, Güney Afrika’ya kadar dünyanın her noktasında aciz bir ülke değil yarın ne yapacağım diye düşünen ülke yarının hesabını yapan bir ülke haline geldi. 21. Asrın Türkiye asrı olma noktasında büyük bir iradeyi ortaya koymaya çalıştı. Başbakanımızın talimatı ile yatırım kitapçığı hazırladık. 5.8 katrilyon hükümet yatırım yaptı. Ne istediler. Çok açıktı. İstedikleri belli idi. İstedikleri her 100 TL’lik vergi gelirinin 85.7 lirasını faize ayıran bir anlayıştan bugün sadece 15.3 lirasını faize ayıran bir anlayış. Bu milletin kasasında cebinde kaldı. Dertleri şu para kendi ceplerine gitmeyecek millete gidecek. Milletle beraber olacak. Bütün dertleri bu. Bir taraftan Kanalistanbul yapılacak. Üçüncü boğaz köprüsü yapılacak. Sanki iki katlı, üç katlı bir bina yaparmış gibi benim ülkemin insanını, hayır siz hiçbir şey yapamazsınız diye 76 milyonumuzu Alevi demeden Sünni demeden Kürt demeden kadın demeden küçümsemeye çalışanlara "hayır biz yaparız" diye bir haykırışı ortaya koyuyorsunuz. Menderes köylerle şehirleri birbirine bağladı. O zaman köylünün oğlu işadamı doktor, hakim profesör oldu. Özal büyük şehirleri birbirine bağladı. Başbakan Erdoğan tüm şehirleri birbirine bağladı. Türkiye'nin büyüme mücadelesi, hayat standartlarını yükseltme mücadelesi büyük bir anlayışla devam etmektedir. Mayıs ayında 4.61 politikalı faizli merkez bankası bugün 10 ila 11’lerde ülkenin istikrarını sabote ettiler. Huzurunu sabote etmeye çalıştılar. Bu ülkede milli irade yolsuzluğu milli irade hırsızlığı ortaya koymaya çalıştılar.

Çocuklarımız için, ülkenin varoluşu, istikbalimiz için MHP’lisine CHP’lisine bunun bir Türkiye meselesi olduğunu anlatmak zorundayız” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:04
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:00

Gelişmelerden Haberdar Olun

@