Süleyman Koca: “Eczacılar sağlığın vazgeçilmez aktörü”

45. Bölge Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman Koca, eczacılığın 175. yılında; 14 Mayıs Eczacılık Günü kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenlendiğini bildirdi.

Güncel 08.05.2014, 23:31 08.05.2014, 23:32
856
Süleyman Koca: “Eczacılar sağlığın vazgeçilmez aktörü”

45. Bölge Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman Koca, eczacılığın 175. yılında; 14 Mayıs Eczacılık Günü kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenlendiğini bildirdi.

Çorum’da 12-25 Mayıs tarihleri arasında yapılacak haftanın bu yıl ki ana temasının “sağlık okuryazarlığı” olduğunu açıklayan Oda Başkanı Süleyman Koca, eczacı meslektaşlarının, dün olduğu gibi bugün de sağlığın vazgeçilmez aktörlerinden birisi olduğuna işaret etti.

İlacın üretiminden, son kullanıcısına kadar yetkilendirilmiş sağlık uzmanları olan eczacıların, hastalıklardan korunma ve doğru tedavi yöntemleri konusunda gerekli donanıma sahip olduklarını belirten Süleyman Koca, eczacıların, halkın en çok güvendiği, en kolay ulaşabildiği, en yakın sağlık danışmanları olduklarını vurguladı.

Eczacıların, hem tedavinin optimizasyonu, hem de ilaç tedavisinden kaynaklı sorunları en aza indirmek açısından sağlık paydaşları arasında önemli bir konuma sahip olduklarını anlatan Koca, “İnsanın yaşam hakkını en üst seviyede tutan, hastalarının sağlıklarına kavuşmasını ön şart kabul eden bir anlayışın vazgeçilmez ortak paydaları olarak; halkımıza huzurlu ve sağlıklı günler diliyor, tüm eczacı meslektaşlarımın 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutluyorum” dedi.

Hafta etkinlikleri hakkında bilgiler veren Koca, 12 Mayıs 2014 Pazartesi günü saat 14.00’de bir resepsiyon düzenleneceğini kaydetti. Anitta Otel Balo Salonu’ndaki resepsiyonda kendisinin konuşma yapacağını söyleyen Koca, resepsiyona Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Erdoğan Çolak, TEB Eczacılık Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın da katılarak birer konuşma yapacaklarını bildirdi.

Süleyman Koca, resepsiyonda ayrıca, Çorum Eczacılar Odası tarafından düzenlenen özel ve kamu kurumlarında eğitim alan (zihinsel, işitme, ortepedik engelli) bireylerin katılımı ile ‘Eczacılık ve İlaçlar’ konulu ödüllü resim yarışmasının ödül töreninin de yapılacağını açıkladı.

Hafta kapsamında 13 Mayıs Salı günü Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevini ziyaret edeceklerini belirten Oda Başkanı Koca, 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü ise, Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni, basın açıklaması ve geleneksel pide-ayran ikramının yapılacağını söyledi. Ayrıca 16 Mayıs 2014 Cuma günü geleneksel Eczacılık Balosu, 24 Mayıs Cumartesi günü sinema gösterimi gerçekleştireceklerini söyleyen Koca, 25 Mayıs 2014 Pazar günü Geleneksel Bahar Kahvaltısı ile Eczacılık Haftası etkinliklerini tamamlayacaklarını kaydetti.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@