Sulak alanlar korunacak

Çorum İli Mahalli Sulak Alan Komisyonu, Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Recep Yüksel Başkanlığında toplandı.

Güncel 08.10.2018, 21:30
392
Sulak alanlar korunacak

Komisyon toplantısında hazır bulunan Hitit Üniversitesi Biyoçeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Şafak Bulut, Biyoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Faruk Maraşlıoğlu ve Dr. Necmiye Şahin Arslan “sulak alanlar, biyoçeşitlilik ve Obruk Barajı uygulaması ile ilgili gerçekleştirilen faaliyetler” üzerine sunum yaptılar.

Sulak alanların barındırdığı biyolojik çeşitlilikle birlikte var olduğunun hatırlatıldığı toplantıda sulak alanların korunması, öncelikle biyoçeşitlilğin korunmasıyla mümkün olmaktadır sonucuna varıldı.

Konuyla ilgili yapılan bu ilk toplantıda şu kararlar alındı:

“İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve HUBİOM tarafından Oğuzlar ve Dodurga ilçelerinde belirlenen okullarda biyolojik çeşitlilik eğitimi verilmesi;

Oğuzlar ve Dodurga ilçeleri Obruk Barajı etrafındaki çiftçilere Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından eğitim verilmesi;

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanları tarafından, Obruk Barajı üzerindeki 13 adet istasyondan alınan su örneklerinin ayda bir kez olmak üzere Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan laboratuvarlarda analizlerinin yapılması.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@