“STK’ların önemini bir kez daha anladık”

AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, beraberindeki heyet ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik teşekkür ziyaretlerini devam ettiriyor.

“STK’ların önemini bir kez daha anladık”

AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, beraberindeki heyet ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik teşekkür ziyaretlerini devam ettiriyor.

25 Ağustos 2016 Perşembe 21:35
“STK’ların önemini bir kez daha anladık”
AK Parti İl Başkanı Bekiroğlu, İl Başkan Yardımcıları Şeyda Önen, Bünyamin Aydemir, Mehmet Emin Türker, il yönetim kurulu üyeleri Burhan Kaya, Memduh Akbaş ve Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım ile birlikte 15 Temmuz darbe girişimine karşı net bir duruş sergileyen ve demokrasi nöbetlerine katkı sağlayan Kamu Sen, Ülkü Ocakları, Özgür-Der, Adam-Der, Gül-Der, Aydınlar Ocağı, Beyaz Ay Derneği, Boğaziçi Vakfı, Eğitimde Birlik, Engelliler Derneği, Muradiye Vakfı, Kerebigazi Vakfı, Beşir Derneği ve Anadolu Gençlik Derneği’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.
“TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUZ”
Sivil toplum kuruluşları ile öteden beri güçlü bir bağ kurduklarını, bu gönül bağının ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz gecesi ve sonrası yaşanan hadiselerde bir kez daha müşahede ettiklerini belirten Bekiroğlu, bu nedenle tüm STK’ları ziyaret ederek devlete, millete, ülke geleceğine sahip çıkma noktasındaki kararlı tutumlarından dolayı teşekkür etmeyi bir borç bildiklerini ifade etti.
“MİLLETİN İMANI, FERASETİ VE CESARETİ”
15 Temmuz darbe girişiminin bir darbeden öte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına, toprak bütünlüğüne yönelik uluslararası bağlantıları olan hain suikast girişimi olduğunu belirten Bekiroğlu, Türk milletinin güvendiği ve inandığı liderini takip etmek suretiyle 15 yılda vesayet odaklarının tasfiyesi ile devlet-millet kaynaşmasını en üst seviyeye taşıdığını, iman, feraset ve cesaretini ortaya koyarak sokaklara inmiş, devletine, milli iradeye ve kaderine sahip çıktığın ifade etti.
“ÖNERİLER YETKİLİ MAKAMLARA İLETİLECEK”
Bazı STK temsilcilerinin önerilerini de dinleyen Bekiroğlu, Türkiye’nin önde gelen STK’larının siyaset, spor, sanat, iş ve akademi dünyasından önemli isimlerin de katıldığı heyetler kurulması ve bu heyetlerin ülke ülke gezmek suretiyle yurt dışındaki algı operasyonu ve sanal karalama kampanyalarının önüne geçmek için mücadele etmesi görüşünü olumlu bulduklarını, ivedilikle yetkili yerlere ulaştıracaklarını kaydetti.
SORUŞTURMALARDA HASSASİYET TALEBİ
Ziyaretlerde bazı STK temsilcileri görüş ve önerilerini dile getirirken, Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Selim Aydın, FETÖ’ye karşı verilen mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini ancak yapılan soruşturmalarda daha hassas ve titiz davranılmasını beklediklerini söyledi. (Haber Merkezi) 
Son Güncelleme: 25.08.2016 21:37