STK’lara proje desteği

İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü sivil toplum kuruluşlarına proje desteği sağlanacağını açıkladı.

Güncel 14.03.2017, 22:40
605
STK’lara proje desteği

Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 2010 yılında başlattığı “Sivil Toplum Kuruluşları İçin Proje Yardımları” Programı için, 2017 yılı proje teklif çağrısına çıkılacağı dile getirildi.

İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Dernekler Dairesi Başkanlığı program kapsamında, sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi amaçlar ile çeşitli projelere destek sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklamada 2017 yılı için desteklenecek proje konularının şu şekilde belirlendiği ifade edildi. “1- Aile ve toplum değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik projeler. 2- İnsan hakları ve demokrasi bilincinin yaşatılması ve etkin hale getirilmesine yönelik projeler. 3- Karar alma mekanizmalarına katılım, kamu-sivil toplum diyaloğunun arttırılması ve aktif vatandaşlık konulu projeler. 4- Toplumda huzur ve barışı temin etmek üzere farklı toplum kesimleri arasında uzlaşı. 5- Gençlerin, kadınların ve engellilerin girişimciliğini, liderlik vasıflarını ve istihdamını arttırmaya yönelik projeler, gruplara yönelik projeler. 6- Kültür, tarih ve medeniyet değerlerinin korunması, geliştirilmesi ve ihyasına yönelik, kültür, sağlık, spor konulu projeler. 7- Madde bağımlılığı ile mücadeleyi konu alan sosyal içerikli projeler. 8- Şehit yakınları ve gaziler ile terör olaylarına maruz kalmış vatandaşlara yönelik sosyal, ekonomik ve kültürel faaliyetler içeren projeler ve 9- Toplumun ihtiyaç ve sorunlarına çözüm sağlamaya ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunan projeler”

Açıklamada proje başvurularının bugünden itibaren 31 Mart günü saat 17.00’ye kadar https://sso.dernekler.gov.tr/ adresinde yer alan Proje Destek Sistemi (PRODES) üzerinden elektronik olarak yapılacağı, program kapsamında desteklenecek proje konuları, desteğin miktarı ve kapsamı, kimlerin başvurabileceği, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı konuları ile ilgili detayların PRODES’te yer alan başvuru rehberinde açıklandığı dile getirildi.

Sosyal Etüt Proje İl Müdür Vekili Seyfettin Sezgin, program kapsamında bugün saat 10.00’da Valilik 5. Kat toplantı salonunda sivil toplum örgütlerine yönelik “PRODES” Proje bilgilendirme değerlendirme toplantısı düzenleneceğini ve toplantıya tüm dernek temsilcilerinin katılabileceği de vurgulandı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:10
Güneş 07:40
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@