“STK'lar darbeye ödün vermedi”

Ak Parti İl Başkanı Bekiroğlu, "Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında çağrımıza kulak verip bizlere her anlamda destek olan sivil toplum kuruluşlarının önemi yadsınamaz. Gerek demokrasi nöbetlerinde katılımlarıyla gerekse sergiledikleri kararlılıkla darbeye asla ödün verilmeyeceğini bizlerle birlikte kanıtlayan tüm STK'larımıza şahsım ve teşkilatımız, aynı zamanda tüm Çorumlular adına teşekkür ediyorum” dedi.

“STK'lar darbeye ödün vermedi”

Ak Parti İl Başkanı Bekiroğlu, "Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında çağrımıza kulak verip bizlere her anlamda destek olan sivil toplum kuruluşlarının önemi yadsınamaz. Gerek demokrasi nöbetlerinde katılımlarıyla gerekse sergiledikleri kararlılıkla darbeye asla ödün verilmeyeceğini bizlerle birlikte kanıtlayan tüm STK'larımıza şahsım ve teşkilatımız, aynı zamanda tüm Çorumlular adına teşekkür ediyorum” dedi.

22 Ağustos 2016 Pazartesi 00:52
“STK'lar darbeye ödün vermedi”
AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu ve beraberindeki heyet, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Ülkemizde yaşanan menfur darbe girişimine karşı 15 Temmuz gecesi ilk saatlerinden itibaren sergiledikleri dik duruşla dosta güven düşmana korku salan başta Çorum İnsani Değerler Platformu ve Çorum Milli İrade Platformu’nu oluşturan STK’lar olmak üzere sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ziyaretinde bulunan İl Başkanı Rumi Bekiroğlu gün içerisinde birçok ziyaret gerçekleştirdi.
Bekiroğlu; "Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında çağrımıza kulak verip bizlere her anlamda destek olan sivil toplum kuruluşlarının önemi yadsınamaz. Gerek demokrasi nöbetlerinde katılımlarıyla gerekse sergiledikleri kararlılıkla darbeye asla ödün verilmeyeceğini bizlerle birlikte kanıtlayan tüm STK'larımıza şahsım ve teşkilatımız, aynı zamanda tüm Çorumlular adına teşekkür ediyorum.
Mücadele, başarı ve istikrar topluca inanarak gerçekleştirildiği zaman anlam kazanır. Vatan sevgisiyle tek bayrak altında özgürce yaşamak isteyen bizler bir oldukça diri oluruz. Bu inanç bizde oldukça da Allah'ın izniyle bunu yıkmaya da kimsenin gücü yetmez.
Dün ve bugün olduğu gibi yarın da aynı kararlılıkla ve inançla mücadelemiz devam edecektir. Bu anlamda da sivil toplum kuruluşlarımızın desteğini ve varlığını yanımızda hissetmek bize güç verir. Aynı kararlılık ve azimle doğrudan sapmadan yolumuza devam edebilmeliyiz." diye konuştu.
Gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Başkan Bekiroğlu; Ensar Vakfı Çorum Şubesi ve Çorum İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği (ÇORİMDER)'nin çatısı altında Çorum İnsani Değerler Platformu ve Çorum Milli İrade Platformuna müntesip Cihannüma Çorum Temsilciliği, Hitit Akademi Derneği, Memur-Sen ve Veren El Derneği şube başkanlarıyla da bir araya geldi.
Ziyarette hazır bulunan dernekler adına Cihannüma Çorum İl Temsilcisi, Çorim-der Başkan Yardımcısı ve Ensar Vakfı Yön. Krl. Üyesi Halil İbrahim Aşgın bir konuşma yaparak her zaman demokrasiden, hak ve özgürlüklerden, milletten, devletten ve milli iradeden yana olduklarının altını çizerek şunları söyledi:
“DEVLET MİLLET OMUZ OMUZA”
Bizler o karanlık gece ve sonrasında Çorum'da çok açık bir şekilde müşahede ettik ki; Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Ak Parti İl Başkanımız, Belediye Başkanımız, Garnizon Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz ve farklı siyasi tercihleri bulunan tüm milletimiz omuz omuza birlikte mücadele vermiştir. Bu güzel tablo hain FETÖ’cüler için sonun başlangıcı olmuştur. Bu birliktelik ilk andan itibaren tüm STK’larımıza moral, motivasyon ve güç vermiştir. Bu birlikteliğin tüm taraflarını, STK’lar adına tebrik ediyor ve kendilerine minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Devlet, Millet, polis, asker ve siyasetin Çorum’da darbeye karşı tek vücut oluşunu ve dik duruşunu tarih altın harflerle yazacaktır.
Darbe girişiminin devlet millet elele püskürtülmesi sonucunda ilan edilen OHAL ile yeni bir sürece girildi. Hain FETÖ’cü teröristlerin inlerine girilmeye ve devlet içerisinde habis ura dönüşen kişiler ve hücreler birer birer ayıklanmaya ve hainlere gerekli cezalar verilmeye başlandı. Bu süreçte Çorum’da, takip edebildiğimiz kadarıyla, genel mana son derece başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Devlet kurumları ve siyasi irade Çorum’da bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve kamu vicdanını sızlatmadan sonuçlandırılması için azami titizlik ve gayreti göstermektedirler. Kamu vicdanında zaten mahkûm edilmiş olan hainler hak ettiği cezalara çaptırılmaktadırlar. Yürütülen titiz çalışmalardan dolayı başta Sayın Valimiz Necmeddin Kılıç olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarımıza tüm STK’larımız adına teşekkür ediyoruz.
HİÇBİR “PARDON” PSİKOLOJİK VE SOSYOLOJİK
TRAVMALARI BERTARAF EDEMEZ
Yüzlerce kişi üzerinde işlem, soruşturma, gözaltı ve tutuklamalar yapılırken sayıları çok çok az olmakla birlikte maalesef STK’larımızı üzen bazı yanlışlıklar da yapılmıyor değil. Çorum kamuoyunda herkesin yakinen tanıdığı, düşünce ve görüşlerini her zaman açık yüreklilikle paylaşmış, 17-25 Aralık öncesi ve sonrasında bu yapıya mesafe koymuş, hatta bu yapıyla aktif mücadele içerisinde olan İnsani Değerler Platformumuza ait bazı STK’larımızdan kendilerine son derece güvendiğimiz ve itimat ettiğimiz kardeşlerimizin de haklarında soruşturma vs. yapılmadan, silahlı polisler nezaretinde, iş yerleri ve evleri de aranmak suretiyle doğrudan gözaltına alınmalarını doğru bulmuyoruz. Evet, yüzlerce kişi içinde bu şekilde mağdur olan belki birkaç örnek var ama daha sonradan bu insanlara “pardon” demek bu kardeşlerimizin psikolojik ve sosyal travmalarını telafi etmeye maalesef yetmiyor. Nitekim hak etmediği halde bu nahoş durumla karşı karşıya kaldığı için psikolojik tedaviye başlayan arkadaşlarımız bile var. 15 Temmuz’da Çorum’da tanklar yürüseydi önüne yatacağından hiçbirimizin şüphe duymayacağı insanlarla alakalı işlem yapılırken lütfen biraz daha titiz davranılsın, ince eğirip sık dokunsun ona göre hareket edilsin. Bu insanlar itibar suikastına uğramasınlar.” (Haber Merkezi) 
Son Güncelleme: 22.08.2016 00:54