22 Mart 2014 Cumartesi 00:11
“Sosyal ve kültürel alanda önemli yatırımlara imza atıldı”

30 Mart yerel seçimler öncesi seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye, partili kadınlar da destek veriyor.

Zaman zaman seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen esnaf ziyaretlerine katılan kadınlar, zaman zamanda gruplar halinde ev ve işyerlerini ziyaret ederek Başkan Muzaffer Külcü’ye destek istiyorlar.

Başkan Külcü’nün göreve geldiği 2009 yılından bugüne kadar kendilerine büyük destek verdiğini ifade eden kadınlar, “Başkanımız kadınlara verdiği değerin herkes farkında. Kadın Kültür Sanat Merkezleri bunun en büyük göstergesi. Buralarda açılan kurslar, yapılan etkinlikler kadınların kendileri var etmeleri, yeniden üretmeleri açısından çok anlamlı oldu. Başkanımızın bize verdiği desteğin yeni dönemde de artarak devam edeceğini biliyoruz. Bugüne kadar bizim yanımızda olan destek veren başkanımızın biz de en büyük destekçisi olacağız” dediler.

Külcü, belediyenin sosyal ve kültürel alanda önemli yatırımlara imza attığını söyledi. Kadın Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi gibi yatırımların Çorum Belediyesi tarafından ilk defa topluma sunulan yatırımlar olduğuna dikkat çeken Külcü, bu yatırımlarla Çorum halkından çok olumlu tepkiler aldıklarının altını çizdi.

Topluma, mahallelere, insanlara ulaşmanın en doğru yolunun bu tür yatırımlardan geçtiğini anlatan Külcü, 2012 yılının sonunda aldıkları bir kararla 5 ayrı mahalleye daha kültür merkezlerinin şubelerini açma çalışmalarına başladıklarını, şimdi de bu merkezleri tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

'Gidemediğin yer senin değildir' diyen Başkan Külcü, “Aramızda gönül bağı, karşılıklı sevgi bağı oluşturmak için insanların elini tutmak şarttır. Çorum Belediyesi, 14 mahallenin, 236 bin nüfusun belediyesidir. Hizmetlerimiz tüm insanlar içindir” dedi. (İHA)

Son Güncelleme: 22.03.2014 00:19