“Sosyal medya gençleri ruhen ve bedenen çökertti”

İlim Yayma Cemiyeti’nde İletişim Uzmanı Dr. Uğur Elaman tarafından “Sosyal Medya –Sosyal Mafya” konulu konferans düzenlendi.

Güncel 08.12.2019, 21:45
458
“Sosyal medya gençleri ruhen ve bedenen çökertti”

İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi, Akıncılar Derneği ve DATEM ‘in ortaklaşa düzenlendiği programa çok sayıda vatandaş katıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Buhara Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta sosyal medya ve İnternet bağımlılığı hakkında çarpıcı bilgiler veren Dr. Uğur Elaman; gençlerin günlük hayatının artık olmazsa olmazı haline gelen sosyal medyanın esiri olduğunu ve gençleri ruhsal ve bedensel yönden çökerttiğini ifade etti.

Elaman; “Gençlerimizi ve geleceğimizi esir alan bu sanal uyuşturucu ile mücadelenin ailede başladığını belirterek, ailelere büyük görevler düşüyor” dedi.

Dr. Uğur Elaman yaptığı görsel sunumlarla sosyal medyanın aileleri nasıl yıktığını, çocukları, gençleri ve geleceği nasıl esiri haline getirdiğini ifade etti.

Aile içi iletişimi koparan, mahremiyeti mahveden bu illete karşı çok dikkatli olunması gerektiğini anlatan Dr. Uğur Elaman, sosyal medya kurucularının kendi kurdukları siteleri kullanmadıkları veya çocuklarına da sınırlı olarak kontrollü kullandırdıklarını söyledi. Eleman, sosyal medyayı bilinçli ve sınırlı kullanarak her şeyi paylaşmamamız gerektiğini ifade etti.

Dr. Uğur Elaman, “Çocuklarımızı, gençlerimizi spora, sanata ve özellikle kitap okumaya yönlendirerek bu bağımlılıktan kurtarabiliriz. İlgimizi ve desteğimizi gençlerimizden esirgemeyelim” dedi.

Program sonunda ise selam ve duanın öneminden bahseden Elaman, kucaklaşma ve muhabbetin bereketinin yayılması gerektiğini dile getirdi..

Program İç Anadolu Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Bekir Bolat’ın himayesinde yapılan tekvando gösterisi ile son buldu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:54
Öğle 12:55
İkindi 15:24
Akşam 17:47
Yatsı 19:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@