Sorunlara güçlü çözüm arayışı

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın sivil toplum kuruluşları ile birlikte organize ettiği “Çorum Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı”nın altıncısı gerçekleştirildi.

Güncel 26.12.2014, 00:51 26.12.2014, 00:51
745
Sorunlara güçlü çözüm arayışı
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın sivil toplum kuruluşları ile birlikte organize ettiği “Çorum Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı”nın altıncısı gerçekleştirildi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda katılımcılar söz alarak, gerek kendi alanları, gerekse Çorum ile ilgili tespit ettikleri sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini diğer katılımcılarla paylaştı.
Çorum TSO’dan yapılan açıklamada gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sivil toplum kuruluşları büyük önem arz ettiği vurgulanarak bulunduğu bölgede birlikte hareket etme bilincini geliştiren sivil toplum kuruluşlarının, ortak aklın da devreye girmesiyle sorunları daha iyi belirleyerek, bu anlamda yerel yönetimlerin de işini kolaylaştırdığı hatırlatıldı.
Açıklamada “Çorum’da sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi önemli bir güç oluşturmaktadır. Ortak problemlerin belirlenmesi ve bu problemlerin çözüm önerileri ile birlikte bir ağızdan seslendirilmesi de sorunların çözümünde daha hızlı ve etkin yol alınmasını sağlamakta” denildi.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ilimizdeki birliktelik ruhunun pekiştirilmesi açısından STK İstişare Toplantısı’nın önemli olduğunu ifade etti.
Toplumun her kesimini temsil eden sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısında hem kurum, hem de konu anlamında geniş bir katılım sağlandığını ifade eden Çetin Başaranhıncal, “İstişare toplantımız oldukça verimli geçmiştir. Birbirinden farklı bir çok konu hakkında istişaremizi yaptık. Toplantıda tespit ettiğimiz sorunların çözümü için gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra Ocak ayı içerisinde yeniden bir toplantı yapacağız” diye konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@