Sönmez Çalışkan: “Barışla savaşmayın!”

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Eczacı Odaları, Ankara Tren Garı önünde Cumartesi günü yaşanan terör saldırısı üzerine bir kınama mesajı yayımladı.

Güncel 13.10.2015, 21:35 13.10.2015, 23:36
907
Sönmez Çalışkan: “Barışla savaşmayın!”

Ankara’daki terör saldırılarının tüm halka yapıldığı vurgulanan mesajda, “Bizim birlikte ve huzur içinde yaşamamızın tek koşulu toplumsal barıştır. Toplumsal barışı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” denildi.
45. Bölge Çorum Eczacı Odası Başkanı Sönmez Çalışkan tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Eczacı Odaları olarak bizler, 10 Ekim 2015 günü Türkiye’de yaşanan en büyük terör saldırısında yaşamını yitiren resmi rakamlara göre 95 kişinin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve 400’e yakın yaralıya acil şifalar diliyoruz. Tüm aile, yakın ve dostlarının acılarını paylaşıyoruz. Bu saldırı tüm halkımıza yapılmıştır. Acıları, acımızdır.
Bizler sağlık çalışanları olarak sağlığın en önemli koşulunun içeride ve dışarıda barış olduğunu biliyoruz.
Bizler sağlık çalışanları olarak; halkın sağlıklı yaşama hakkının, yaşam hakkının ve güvenlik hakkının Anayasa ile devlete verilmiş bir görev olduğunu hatırlatmak istiyor, ülkenin kalbinde yaşanan bu terörist saldırının barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye yapılmış olduğunun tüm toplum kesimlerince idrak edilmesini istiyoruz.
Bizim birlikte ve huzur içinde yaşamamızın tek koşulu toplumsal barıştır. Toplumsal barışı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ölen biziz, bizim insanımız.
Bu nedenle üç günlük Ulusal Yas süresi boyunca eczane vitrinlerimizi karartacak ve siyah kurdelelerimizi beyaz önlüklerimizin üzerinde taşıyacağız.
Unutmayacağız, unutturmayacağız. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@