Şoförlerden “kavşak” tepkisi

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, İl Trafik Komisyonu’nca Çorum’daki TIR ve kamyonların 3 kavşağa girişlerinin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Güncel 08.12.2015, 23:18 08.12.2015, 23:20
1335
Şoförlerden “kavşak” tepkisi

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, yasaklamanın trafik sorununa çözüm üretmeyeceğini bildirdi. Çorum’daki trafik sıkışıklığının çözülmesi amacıyla ağır tonajlı araçların Buhara ve Binevler Kavşakları ile Sarılık Köprüsüne girişlerinin İl Trafik Komisyonu kararı ile yasaklandığını hatırlatan Tahsin Şahin, trafik yoğunluğu gerekçe gösterilerek alınan bu kararın yeni problemlere yol açacağına dikkat çekti.

“İSKİLİP YOLUNDA TRAFİK TIKANACAK”
İl Trafik Komisyonu’ndan geçen karara göre; Buhara ve Binevler Kavşakları ile Sarılık Köprüsü’ne girişleri yasaklanan TIR ve kamyonların sadece İskilip Kavşağını kullanmasının öngörüldüğünü belirten Tahsin Şahin, özellikle akşam saatlerinde Akşemsettin Cami civarındaki trafik yoğunluğunun TIR ve kamyonlarla birlikte daha da artacağını vurguladı.

“KARAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN”
Buhara ve Binevler Kavşağı’ndaki trafik sıkışıklığı gerekçe gösterilerek alınan kararın basit düzenlemelerle sorun olmaktan çıkacağını ifade eden Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Şahin, “Pazartesi günleri Pazartesi Pazarı kurulduğu için Buhara Kavşağında trafik sıkışıklığı yaşanıyordu. Bu sorun caddeye uygulanacak park yasağı ya da bir günlük giriş yasağı ile aşılabilir” dedi. Şahin, ayrıca, her iki kavşakta sabah ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşandığını anımsatarak belirlenecek saatlik yasaklarla yine bu sorunun aşılabileceğini dile getirdi.

ÖRNEK GÖSTERDİ
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok kentinde ağır tonajlı araçlara yönelik trafik sıkışıklığına yol açmamaları amacıyla günlük ya da saatlik yasaklar uygulandığını kaydeden Oda Başkanı Şahin, Çorum’da da TIR ve kamyoncu esnafını mağdur etmeden bu tip bir çözüme gidilmesi gerektiğini ifade etti. Şahin, kamyoncu esnafının zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalıştığını, amaçlarının vatandaşlar kadar esnafı da mağdur etmeden bir çözüm üretilmesi gerektiğini kaydetti.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@