06 Şubat 2014 Perşembe 21:58
Şoförlerde “Kayıkçı” şoku
Genel Kurul’da yeniden odanın başkanı seçilen Recep Kayıkçı’nın başkanlığı onaylanmadı. Mazbatasını alamayan Recep Kayıkçı’nın başkanlık görevi Seçim Kurulu tarafından iptal edildi.

Edinilen bilgilere göre; daha önce verilmiş bir mahkeme kararından dolayı kesinleşmiş cezası bulunan Recep Kayıkçı’nın başkanlığı onaylanmayarak, iptal edildi. 2 Şubat’taki genel kurulda, yönetim ve denetim kuruluna seçilen üyeler aynen görevine devam edecek ancak odaya yeni bir başkan seçilmesi için yeniden genel kurul yapılacak. Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nın sadece başkan seçimi için 6 Nisan 2014 tarihinde yeniden genel kurula gideceği öğrenildi.

Bilindiği üzere mevcut Başkan Recep Kayıkçı ile Tahsin Şahin’in yarıştığı Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu Anitta Otel’de gerçekleştirilmişti. 547 oda üyesi esnafın oy kullandığı genel kurul sonunda Recep Kayıkçı 304 oy alırken, Tahsin Şahin ise 242 oy almıştı. 1 oy da geçersiz sayılmıştı.

647 üyesi bulunan Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığını Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın yapmıştı.
Şimdi ise odada başkan seçimi için yeniden genel kurula gidilecek. (Hacı ODABAŞ)
Son Güncelleme: 06.02.2014 22:00