“Siz koronaya inanıyor musunuz, ben inanmıyorum”

ÇORUM'da polis ekipleri, cadde ve sokaklarda koronavirüs tedbirleri kapsamında maske denetimi yaptı. Maskeyi çene altına takan ve polis tarafından durdurulan gurbetçi bir vatandaş, polise  “Siz koronaya inanıyor musunuz, ben inanmıyorum” dedi.

Güncel 28.07.2021, 16:28
934

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı tatili sonrası vaka sayılarındaki artış dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı.  Kentin en kalabalık noktası olan Gazi Caddesi’nde denetim yapan ekipler, maske takmayan ya da doğru kullanmayanları uyardı. Vakalardaki artışa dikkat çeken ekipler, “Lütfen maskelerinizi takın” uyarısı yaptı. Bazı vatandaşlar, maske uyarısı yapan polislere teşekkür ederken, bazıları ise diğer şehirlerde maske takmanın zorunlu olmadığını dile getirdi.


POLİSTEN, DERS NİTELİĞİNDE CEVAP
Özellikle maske takmayıp caddelerde gezen gurbetçi vatandaşların, polise verdi cevaplar herkesi şoke etti. Bir gurbetçi vatandaş, yurt dışında açık alanlarda maske takma zorunluluğu olmadığını belirtti, bir başka gurbetçi vatandaş ise “Siz koronaya inanıyor musunuz, ben inanmıyorum, hani bu hastalık çıktığında otobüs duraklarında kalabalık alanlarda düşen bayılan hatta ağzından köpükler gelen kişiler vardı. Hani şimdi ne oldu nerede bu kişiler?” diye polise soru yöneltti.  Polis ise, “Şimdi aşı var, gerekli önlemler alındı, maske, mesafe ve hijyen kuralları getirildi, hani sen diyorsun ya, otobüs duraklarında bayılanlar ölenler vardı, işte aldığımız tedbirler ve aşılamalar sayesinde duraklarda vs. yerlerde düşmeler, bayılmalar olmuyor. Lütfen kurallara uyalım” dedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@