“Siyaset, FETÖ/PDY’den arınmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, partisinin Osmancık İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı ve yöneticilerle sohbet eden Aras, FETÖ soruşturması sürecinde ilçede yaşanan gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

“Siyaset, FETÖ/PDY’den arınmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, partisinin Osmancık İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı ve yöneticilerle sohbet eden Aras, FETÖ soruşturması sürecinde ilçede yaşanan gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

28 Eylül 2016 Çarşamba 00:06
“Siyaset, FETÖ/PDY’den arınmalı”

Türk Milleti’nin yakın tarihinin en buhranlı günlerinden geçtiğini vurgulayan MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, “Bu süreçte tam bir aidiyeti belirlenmeden alt düzeydeki memurlarla uğraşmak, toplumu sürekli korku ve tehdit kuşağında tutmak, hak kayıplarıyla ilgili telafi edici çalışmaları geciktirmek sosyal maliyeti yüksek bir yanlış olacaktır.” dedi.
Osmancık ziyaretinde gündemdeki konuları değerlendiren Aras, şu ana başlıklara değindi:
“Toplumumuzun genelinde ‘İsimsiz ihbarlarla suçsuz insanların gözetim altına alınmalarına rağmen, FETÖ/PDY’ye yardım ve yataklık yapan siyasetçilerin bu soruşturmalardan muaf tutuldukları’ düşüncesi hâkimdir. Bu düşünce kamu vicdanını yaralamakta ve soruşturmalardaki adalete olan inancı sarsmaktadır. Siyasilerin üzerine düşeni yapmadığı, Siyaset dünyasında bir arınma olmayacağı kanaati vatandaşlarımız arasında sıkça konuşulmaktadır. Kamuoyunda en çok sorulan soru, ‘Siyasete ne zaman sıranın geleceği’ sorusudur.
Yurtta Sulh Konseyi’nin kimlerden oluştuğu hâlâ açıklanmamıştır. Darbecilerin ‘siyasi kadrosu’ hâlâ aydınlatılmamıştır. Darbecilerin siyasi ayağıyla hesaplaşma geciktiği müddetçe, masumların feryatları kulak ardı edildiği sürece, milli vicdan belini doğrultamayacak, adalete ve devlete olan güven sarsılacaktır.”

“AKP HESAPLAŞMAKTAN KORKUYOR”
FETÖ ile mücadelede siyasi ayağın boşta kalmaması gerektiğini söyleyen MHP İl Başkanı Aras, şu görüşleri dile getirdi:
“Siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız, içlerindeki FETÖ unsurlarından arınmalıdır. Soruşturmaların selameti açısından, siyasiler, soruşturmayı yürütenler üzerinden ellerini çekmelidir. Siyaset dünyası hesaplaşmaktan kaçmamalıdır. Özellikle AKP, Saat Kulesi Meydanında yaptığı haykırışları unutmaktadır. AKP, milletin karşısında attığı sloganları yiyip yutmaktadır. AKP kendi içindeki FETÖ ile hesaplaşmaktan korkmaktadır. AKP; siyasette arınmaktan, ayıklanmaktan kaçmaktadır. AKP; sıra siyasetçilere, partilerine gelince kulağının üzerine yatmaktadır.
Milliyetçi Hareket Partisi diğer siyasi partilere öncülük etmek adına, tavrını aylar öncesinden ortaya koymuş ve içerisinde tespit ettiği ‘FETÖCÜ’ unsurları ihraç etmiştir. Hangi partide olursa olsun, bütün ihanet unsurlarının temizlenmesi düşüncesinde olmuştur.
Siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi gibi adımlar atmalı, içlerindeki unsurları ayıklamalıdır. Milli Birlik ruhunun fazlasıyla vücut bulduğu ilimizde de siyasi partiler, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşları gereğini yapmalı, artık ‘arınma’ süreci siyasette de başlamalıdır.
Başlatılacak olan bu süreç, devlete ve adalete olan güveni tesis edecek, milli birliğimize katkı sağlayacaktır. İkinci darbe konusunun ülkemiz gündemine düştüğü şu günlerde, Yenikapı ruhunu canlı ve diri tutacaktır.” (Recep SERBES)

Son Güncelleme: 28.09.2016 00:06