“Siyasal ve sendikal kadrolaşmaya hayır”

Aktif Eğitim Sen üyeleri, Postane önünde düzenlenen basın açıklamasında ellerindeki siyah balonları patlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nı protesto ettiler.

Güncel 24.09.2014, 00:01 24.09.2014, 00:15
824
“Siyasal ve sendikal kadrolaşmaya hayır”
Aktif Eğitim Sen üyeleri, Postane önünde düzenlenen basın açıklamasında ellerindeki siyah balonları patlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nı protesto ettiler. Mini skeçlerin de sergilendiği eylemde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetici atamaları eleştirildi.

Eylemde bir konuşma yapan Aktif Eğitim-Sen Çorum Temsilcisi Adem Yücel, 2014-215 eğitim-öğretim yılının Milli Eğitim Bakanlığının yanlış, yanlı ve maksatlı uygulamaları nedeniyle birçok problemle başladığını söyledi.

“Aktif Eğitimciler Sendikası olarak, ne ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz çocuklarımızın ne de bugün bu çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitim çalışanlarımızın, iktidarın ve Bakanlığın basiretsiz, hukuksuz ve maksatlı uygulamalarına mahkûm edilmesine seyirci kalmayacağız” diyen Yücel, “Bu yüzden, çalışma barışını bozan siyasal ve sendikal kadrolaşmaya, insanlar arasında ayrımcılığı körükleyen ve ötekileştiren her türlü fişlemeye, liyakat yerine yandaşlığı gözeterek yapılan hukuksuz görevlendirme ve tasfiyelere, iyi planlanmamış bir rotasyonla eğitim çalışanlarının hayatlarının alt-üst edilmesine, özel okullara teşvikler verilirken, devlet okullarımızın maddi imkânsızlıklara mahkûm edilmesine, öğretmenlerimizin asli görevleri dışında nöbet görevi gibi angarya işlere zorlanmasına hayır diyoruz” şeklinde konuştu.

Yücel açıklamasına şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde eğitimin milli olma özelliğini zedeleyecek uygulamalara imza atmaktadır. Milli eğitim sistemimiz, planlı ve sistematik olarak; toplumdaki tüm kesim, görüş ve anlayışların üzerinde ve tümünü kuşatıp kucaklayan bir anlayıştan uzaklaştırılarak, sadece siyasi iktidarca makbul sayılan tek tipçi bir anlayışla siyasallaştırılmaktadır. Siyasi irade, Bakanlığın tüm kademelerinde ve okullarımızda, partizan bir anlayışla hareket ederek siyasal ve sendikal kadrolaşmaya gitmektedir.

Aktif Eğitim-Sen olarak bu yöndeki tüm uygulamalara "hayır" diyoruz.”
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@