“Sivil trafik polisleri müşteri gibi araçlara binecek”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 81 il emniyet müdürlüğüne gönderdiği genelgeyle toplu taşıma araçları ve şehirlerarası yolcu otobüslerinde sivil trafik polisleri tarafından denetleme yapılması uygulamasını son zamanlarda yaşanan olayların tekrar etmemesi adına olumlu bir düzenleme olarak niteledi.

Güncel 04.02.2017, 01:06
413
 “Sivil trafik polisleri müşteri gibi araçlara binecek”

Apaydın, “Bu uygulama kesinlikle caydırıcı niteliktedir. Kural ihlallerini azaltacaktır. Halkımız güven içinde gideceği yere gidecektir” dedi.

“TÜM ŞOFÖRLER KURALLARI İHLAL KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALI”

Genelgeye göre, il emniyet müdürlükleri bünyesindeki sivil trafik polislerinin, şehir içi belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, ticari minibüs, otobüs ve taksiler ile şehirlerarası yolcu otobüslerinde de görev yapacaklarını hatırlatan Apaydın, tüm şoförleri yeni uygulamayı göz önünde bulundurarak kural ihlalleri konusunda dikkatli olmaya çağırdı.

“SİVİL TRAFİK POLİSLERİ MÜŞTERİ ŞEKLİNDE ARAÇLARA BİNECEK”

Yeni uygulamada, denetimlerin araçlara yolcu gibi, ücretini vererek binecek olan sivil trafik polisler tarafından yapılacağını TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Sivil polisler araçlara ücretlerini ödeyerek yolcu olarak binecekler. Gittikleri güzergâh boyunca sürücünün yaptığı indirme-bindirme, trafik lambalarıyla işaretlere uyma, şeritleri düzgün kullanma, değiştirme, fazla yolcu, telefonla konuşma gibi tüm trafik kurallarına uyup uymadığını belirleyecek. Trafik kuralı ihlali yaptığı tespit edilen sürücü, resmi ekibin bulunduğu yere geldiğinde durdurulacak. Araçtaki sivil polis, kimliğini göstermek suretiyle görevini açıkladıktan sonra kural ihlalleri konusunda sürücü ve yolcuları bilgilendirerek cezai işlem uygulayacak” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@