Siparişe göre bıçak

Eski sistem kasap ya da ev bıçağı üretimini geliştirmek için araştırmaya giren Şükrü Uysal, siparişe göre çeşitli tip ve boylarda bıçaklar üretiyor.

Güncel 24.09.2018, 22:17
1540
Siparişe göre bıçak

Eski sistem kasap ya da ev bıçağı üretimini geliştirmek için araştırmaya giren Şükrü Uysal, siparişe göre çeşitli tip ve boylarda bıçaklar üretiyor.

Mesleğe başlayalı 17 yıl olduğunu anlatan Bıçakçı Şükrü 2001 yılında çırak olarak mesleğe girdiğini ancak açtığı dükkan ile de 2 yıldır kendi işyerinde tasarım bıçaklar ürettiğini dile getirdi. Herkesin bildiği bıçak çeşitlerinin yanı sıra bölgelere özgü bıçaklar ve av bıçakları üretmeye de başladığını belirten Şükrü Uysal, bunun kendisinde bir hobi olarak başladığını, internetten araştırdığı bıçakları yapmaya başladığını bunun ardından da bıçaklarını beğenenlerin sipariş vermeye başladığını kaydetti. Kendisini sürekli geliştirdiğini kaydeden Şükrü Uysal, bıçağın şeklini görmesinin üretmesi için yeterli olduğunu anlattı. “Bu mesleğe çocuk yaşta başladım ve aynı şekilde kalmak istemedim. İçimde bir merak ve sevgi vardı bunun için bıçak çeşitlerini incelemeye ve aynısını yapmaya çalışmaya başladım zamanla kendimi geliştirdim ve geliştirmeye de devam ediyorum. Bir süre sonra yaptığım çeşitli şekillerdeki ve bölgelere özgü bıçaklar beğenilmeye ve siparişler gelmeye başladı” diyen Şükrü Uysal, mesleğini ileride daha da ileri taşımak istediğini ve bıçaklarının kalitesi ve güzelliği ile tanınmak istediğini dile getirdi. (Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@