Silverline ve HİTÜ’den işbirliği girişimi

Üniversite-sektör iş birliğine büyük önem veren Hitit Üniversitesi, bu doğrultudaki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Güncel 07.10.2018, 21:44
875
Silverline ve HİTÜ’den işbirliği girişimi

Bu kapsamda bölgede yer alan ve alanında dünyanın sayılı üretici markalarından olan Silverline firmasının yönetim ve çekirdek kadrosu ile Hitit Üniversitesi’nin ilgili öğretim elemanlarının hazır bulunduğu değerlendirme ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Silverline Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Laçin, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Alış ve İbrahim Atay, Genel Müdür Yardımcıları Selim Aksu ve Fuat Ağar, söz konusu alanda çalışmaları ve iş birliği potansiyeli alan akademisyenlerimiz ile Silverline firmasının ilgili birim yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Alkan, Hitit Üniversitesi’nin genç bir üniversite olmasına rağmen sadece yükseköğretim çalışmalarını gerçekleştirmeyi değil en az bunun kadar önemli olan araştırma faaliyetlerini ve Ar-Ge çalışmalarını büyük bir istekle yürüttüklerini vurguladı.

Rektör Alkan, “Sahip olduğumuz akademik büyük bilgi birikimini her geçen gün güçlenen alt yapımızla beraber ilimize yönlendirdik. Benzer iş birliklerini bölgemizin en önemli firmalarından olan Silverline ile de sürdürmek istiyoruz” diyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Silverline Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Laçin ise ilk kez bir üniversitede bu kadar kapsamlı ve istekli akademisyenlerin olduğu bir toplantıda bulunduklarını vurgulayarak, Silverline firması ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Avrupa’da ilk 5, dünyada ise ilk 10 üretici arasında yer aldıklarını söyleyen Mustafa Laçin, “Bu bölgenin model olması gerektiği inancındayız. Gönül ve vefa projemizi yürütüyoruz ve bu nedenle doğduğumuz topraklardayız. Dünya firması olmak için kendimize bir hedef belirledik ve ekibimizi de bu yönde motive etmeye çalışıyoruz. Bu alanda Hitit Üniversitesi ile birlikte çalışmaya biz hazırız” dedi.

Hitit Üniversitesi ve Silverline arasındaki iş birliğine yönelik istişare toplantıları yapılması için takvim belirlendi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@