“Silivri’de, Hasdal’da ve Sincan’da yatanlar Mumcu’nun mücadelesine ortak olanlardır”

Arabasına bomba konularak 24 Ocak 1993’de katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun 21. ölüm yıl dönümü sebebiyle İşçi Partisi İl yöneticileri tarafından basın toplantısı düzenlendi.

“Silivri’de, Hasdal’da ve Sincan’da yatanlar Mumcu’nun mücadelesine ortak olanlardır”

Arabasına bomba konularak 24 Ocak 1993’de katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun 21. ölüm yıl dönümü sebebiyle İşçi Partisi İl yöneticileri tarafından basın toplantısı düzenlendi.

23 Ocak 2014 Perşembe 23:48
“Silivri’de, Hasdal’da ve Sincan’da yatanlar Mumcu’nun mücadelesine ortak olanlardır”
İşçi Partisi Merkez İlçe Başkanı İlhami Çakıcı parti binasında yaptığı basın açıklamasında, Uğur Mumcu başta olmak üzere failli meçhul cinayetlere kurban giden tüm aydınları saygı ve özlemle andıklarını belirtti.
Abdi İpekci, Turan Dursun, Çetin Emeç, Metin Göktepe, Hrant Dink ve Uğur Mumcu gibi aydın gazetecilerin Amerika tarafından katledildiğini iddia eden Çakıcı, İşçi Partisi olarak faili meçhul cinayetlerin üzerine gideceklerini ve cezaevlerindeki tutuklu yurtseverlerin özgürlüklerine kavuşmaları için mücadele edeceklerini söyledi.
Uğur Mumcu’nun tam bağımsız Türkiye ideali ile her türlü yolsuzluk, haksızlık ve yanlışlığın üzerine yürüdüğünü, MİT-PKK ilişkisinin kitabını yazarak “Siyaset Tarikat ve Ticaret” şeytan üçgenini açığa çıkardığını belirten İşçi Partisi Merkez İlçe Başkanı Çakıcı, “1993 Uğur’suz bir yıl oldu. Jandarma Komutanımız Eşref Bitlis, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve Sivas Katliamı hep o günlerde yaşandı. Kontr- Gerillanın faaliyetini artırdığı günlerdi” dedi.
Halkı aydınlatan ve emperyalist güçlere karşı mücadele edenlerin katledildiğini ve hapishanelere atılarak susturulmaya çalışıldığını belirten Çakıcı, ABD işbirlikçilerini yargı önüne çıkartarak hesap soracaklarını söyledi. Uğur Mumcu’nun mücadelesine ortak olanların bugün Silivri, Hasdal ve Sincan cezaevlerinde yattığını kaydeden İlhami Çakıcı açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“Abdi İpekci, Turan Dursun, Çetin Emeç, Metin Göktepe, Hrant Dink ve Uğur Mumcu gibi aydın gazetecilerimiz teker, teker Amerika tarafından katledilerek ülkemiz bu günlere taşındı. O günlerde Uğur Mumcu’nun katili İran’dır diyenler, Mollalar İran’a diye bağırıyorlardı. O gün İran’ı suçlayanlar Amerikancı Gladyonun, CIA’nin ve Mossadın senaryosunda rol almışlardı.
Emperyalist güçler kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak istedikleri ülkeleri işbirlikçiler aracılığı ile önce kaosa sürüklemekte sonra da “buralarda düzeni sağlıyoruz, demokrasi getiriyoruz” diyerek müdahale etmekteler. Çevremizdeki Irak, Suriye, Mısır, Sudan ve Libya’da yaşananlar en çarpıcı örnektir. İşte ülkemizde oynanan bu oyunları önceden görerek halkı aydınlatan, direnen ve bu oyunlara karşı mücadele edenler ya katledilmişler ya da hapishanelere atılarak susturulmaya çalışılmaktadırlar.
Uğur Mumcu’da yaptığı araştırmalarla ve yazdığı makalelerle Abdullah Çatlı, Oral Çelik ve Mehmet Ali Ağca’nın CIA ile olan ilişkilerini uyuşturucu ve kaçak silah ticaretini açığa çıkarmış toplumu aydınlatarak deşifre etmiştir. Uğur Mumcu’nun bir suçu da bunları açıklamasıdır. Bugün Silivri’de, Hasdal’da ve Sincan cezaevinde yatanlar Uğur Mumcu’nun mücadelesine ortak olanlardır.
Biz İşçi Partisi olarak, Amerikan işbirlikçilerini yurtseverlerimize kumpas kurarak içeri atanları mutlaka yargı önüne çıkartarak hesap soracağız. Başta Uğur Mumcu olmak üzere tüm faili meçhul cinayetlere kurban giden Aydınlarımızı ve yurtseverlerimizi saygı ile anıyor ve cezaevinde tutsak bulunan devrimci yurtseverlerimizin biran evvel özgürlüklerine kavuşmasını diliyoruz.” (Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 23.01.2014 23:48