Sığırlarda ayak bakımı konulu seminer tamamlandı

Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birliklerinde görev yapan teknik personel ve Çorum’da çalışan veteriner hekimler için mesleki yeterliliklerinin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Semineri tamamlandı.

Güncel 19.02.2019, 23:03
463
Sığırlarda ayak bakımı konulu seminer tamamlandı

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Çorum Veteriner Hekimleri Odası ile ortak düzenlenen sığırlarda ayak hastalıkları ve tırnak bakım semineri Dalgıçlar Otel’de yapıldı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Arif Akar ve Yönetim Kurulu üyeleri katılımıyla gerçekleştirilen seminere Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Yılmaz Kaya Merkez Birliği personellerinden Zooteknist Serhat Gündüz, Amasya, Bolu, Çankırı, Erzincan ve Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri birliklerinden görevli personel ve veteriner hekimler katıldı.

Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bahtiyar Bakır’ın sığır ayak hastalıkları, nedenleri, insidansı, tedavi ve koruma yöntemleri, tırnak kesimi ve pansumanı konularında teorik eğitim verdiği eğitimde ikinci gün ise tırnak problemi olan canlı hayvanlar üzerinde Olgun ET Çiftliğinde tırnak kesimi uygulaması yapıldı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@