SGK’den PTT Bank’la işbirliği

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Duran Cesur, SGK ile PTT arasında işbirliği protokolü imzalandığını duyurdu.

SGK’den PTT Bank’la işbirliği

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Duran Cesur, SGK ile PTT arasında işbirliği protokolü imzalandığını duyurdu.

03 Ağustos 2017 Perşembe 02:18
SGK’den PTT Bank’la işbirliği

SGK İl Müdürü Cesur konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Sigortalı ve hak sahiplerine geçici iş göremezlik ve emzirme ödenekleri, tıbbi malzeme, diş, çölyak, yolluk ve şahıs ödemeleri, hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemeleri her ayın 8 ila 14’ü arasında Ziraat Bankası aracığı ile ödenmekte idi. Kurumumuz ile PTT arasında 23/11/2016 tarihinde ‘Hak Sahiplerine Merkezi Ödeme Sistemi ile Yapılacak Ödemler Protokolü’ imzalanmıştır.

Yapılan protokol ile Kurumumuz tarafından gönderilen ve ödeme gününden itibaren 2 (iki) ay süre ile sigortalı veya hak sahipleri tarafından alınmayan ödemelerin Kuruma iade edileceği, sigortalıların talep etmesi halinde, T.C. kimlik numarası üzerinden yapılacak ödemelerin yanı sıra, hak sahiplerine PTT Kart tanımlanabileceği ve ödemelerin PTTMATİK cihazlarından ödenebileceği hususunda taraflar arasında mutabakat sağlanmıştır.

Buna göre; 20/07/2017 tarihinden itibaren PTT iş yerlerinden mesai saatleri içerisinde T.C. kimlik numarası üzerinden ödeme gününden itibaren 2 (iki) aylık sürede iş günü sınırlaması olmaksızın ödenecektir.

Ayrıca daha önce hesap tanımlaması yapılan sigortalıların ödenekleri tanımlanan hesaplara, 8 ile 14 arasında alınamayan ve Kuruma iade edilen ödeneklerin sigortalıların talebi halinde ilgililere PTT Bank üzerinden ödeme işlemi gerçekleştirilecektir.

Sigortalı ve hak sahiplerimizin mağdur olmaması için, kamuoyuna önemle duyurulur.”

(Recep SERBES)

banner303

banner155