Seyfettin Zengin: “Ülkemizin huzuruna saldırdılar”

Çorum İnsanî Değerler Platformu Dönem Sözcüsü Seyfettin Zengin, Ankara Tren Garı kavşağında Cumartesi günü meydana gelen terör saldırılarını kınadıklarını belirterek, “Dünya görüşleri ne olursa olsun hayatını kaybedenler de bu ülkenin evlatlarıdır ve yaşam hakkı dokunulmazdır. Hiçbir gerekçe bu tip bir zulmü meşru kılmaz. Bu olay, ülkemizin huzuruna yapılmış bir saldırıdır.” dedi.

Güncel 15.10.2015, 00:06 15.10.2015, 00:06
949
Seyfettin Zengin: “Ülkemizin huzuruna saldırdılar”

Çorum’da faaliyetlerini sürdüren çeşitli sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek oluşturdukları Çorum İnsanî Değerler Platformu’nun Dönem Sözcülüğünü sürdüren Seyfettin Zengin, Ankara Katliamı’yla ilgili bir kınama mesajı yayımladı.
Seyfettin Zengin mesajında şu görüşleri dile getirdi:
“Cumhuriyet Tarihinin en kanlı terör saldırısından dolayı Çorum İnsani Değerler Platformu olarak derin üzüntü içerisindeyiz. 97 sivil vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 247 sivil vatandaşımızın da yaralandığı saldırı, ülkemizin huzuruna yapılmış bir saldırıdır. Dünya görüşleri ne olursa olsun hayatını kaybedenler de bu ülkenin evlatlarıdır ve yaşam hakkı dokunulmazdır. Hiçbir gerekçe bu tip bir zulmü meşru kılmaz. Evlere ateş düşmüş, birçok gencecik fidan hayatının baharında solmuştur.
Bir kısım çevreler ise haklı olduklarını iddia etmekte, saldırıyı yapanlarla organik bağları herkes tarafından malum olduğu, hatta kendileri bile itiraf etmekte oldukları hâlde hedef saptırarak yapılan saldırıdan devleti sorumlu tutmanın gayretine girmişlerdir. Soru işaretleri ile dolu tavırları da halkımızın dikkatinden kaçamamaktadır. Şu bilinmelidir ki zulüm ile abat olunmaz.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@