“Seydim yol ayrımına uygun bir kavşak üzerinde çalışılıyor”

Çorum Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, ÇORUM HABER’de ve diğer bazı yayın organlarında çıkan Çorum-İskilip yolunun Seydim yol ayrımındaki görüş sıkıntısı ile ilgili haberler üzerine yazılı bir açıklama yaparak, söz konusu yerde normal bir kavşak yapımının mümkün görülmediğini, ancak yerin konumuna uygun bir kavşak tasarlanması üzerinde durulduğunu bildirdi.

Güncel 10.11.2020, 19:35
1118
“Seydim yol ayrımına uygun bir kavşak üzerinde çalışılıyor”

Vali Yardımcısı Erdinç’in açıklaması şöyle:

“Çorum-İskilip yolunun 20. Kilometresindeki Seydim ve Morsümbül Köyleri yol ayrımındaki sorunlar nedeniyle yerel medyada çıkan haberler üzerine yaptırılan incelemede;

Söz konusu kavşağın karayolları geometrik standartlara uygun olduğu, ancak yol standartının iyileşmesi ile birlikte, sürücülerin kavşak sahalarında 2918 Sayılı Trafik Kanunu’nun 52. Maddesine göre seyahat etmemeleri sonucunda artan hızla birlikte araçlar için görüş mesafesinin kısaldığı, Çorum istikametinden gelen ve Seydim köy yoluna girmek isteyen taşıtların duruş­görüş mesafesinin kısalması nedeniyle bağlantı yoluna kontrollü giriş yapmak için hızlarını düşürmeleri gerektiğinin tespit edildiği, terk edilen mevcut yola kontrollü geçiş için cep düşünüldüğü, ancak yolun sağ tarafında bulunan iksa duvarının yanal görüşü engellediği, arazide yapılan değerlendirmeler sonucunda bahse konu kesime sola sığınmalı bir kavşak tasarlanmasının görüş problemini çözeceği kanaatine varıldığı ve proje çalışmalarına başlanıldığı karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından bildirilmiştir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
hafif yağmur
banner303
banner364
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@