Sevgi Evleri Proje Grubu, Rektör Alkan’ı ziyaret etti

Akademik bilgi birikiminin sosyal ve toplumsal gelişmeyi destekleyici rolünün ortaya çıkarılması amacıyla Hitit Üniversitesi ile Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde oluşturulan "Sevgi Evleri Projesi" ekibi, Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar ve eğitmenleri ile Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ı ziyaret ettiler.

Güncel 22.12.2017, 20:49
983
Sevgi Evleri Proje Grubu, Rektör Alkan’ı ziyaret etti

Rektör Alkan HİTÜ bünyesinde pek çok bilimsel projenin yapıldığını ancak toplumsal gelişime destek verecek “Üniversite - Kamu kurumu” ortaklığındaki bir projenin ilk defa hayata geçirildiğine dikkat çekerek, üniversitelerin akademik başarılarının yanı sıra içinde bulunduğu toplumun gelişimine de katkı sağlaması gereken kurumlar olduğunu söyledi.

Proje yürütücüsü HİTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meral Demiryürek ve proje ekibi ile Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban ve çalışma arkadaşları başta olmak üzere projeye katkıda bulunan tüm gönüllülere teşekkür eden Prof. Dr. Alkan, bu projenin başka projelere örnek olması ve diğer üniversiteler tarafından da bu tür toplumsal içerikli projelerin yapılması dileğinde bulundu.

Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla samimi bir sohbet gerçekleştiren Rektör, ayrıca projede yer alan başarılı üç çocuğa da HİTÜ Çocuk Üniversitesi’ne ücretsiz katılma imkânı sağlanacağının müjdesini verdi.

Ziyarette, projenin yürütücülüğünü üstlenen Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meral Demiryürek projenin amaçlarına değindikten sonra Rektör Alkan'a, Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban’a ve proje ekibine teşekkür etti.

Proje kapsamında bir yıl boyunca düzenlenecek aktivite ve etkinliklerden bahseden Prof. Dr. Demiryürek, projenin çocukların özellikle özgüven ve sosyal becerilerinin gelişimini destekleyerek geleceğe dair ufuk belirlemelerine yardımcı olmayı hedeflediğinin altını çizdi.

Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban ise bu özel projenin Hitit Üniversitesi öncülüğünde yapılıyor olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek, projenin çocukların gelişimine katkıda bulunacağına inancının tam olduğunu belirtti.

Çoban, başta Rektör olmak üzere, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek bu tür projelerin artarak devam etmesi dileğinde bulundu.

Toplantı, çocukların yönelttiği soruların cevaplanmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@