16 Şubat 2014 Pazar 20:39
SES “Kocatüfek” ile yola devam
Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen genel kurulda tek liste halinde yapılan seçimde Merter Kocatüfek tekrar SES Çorum Şube Başkanlığı’na seçildi.

KESK’e bağlı Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, BES Şube Başkanı Ertuğrul Alper, Eğitim Sen Şube Sekreteri Cemal Gülcihan ve yönetim kurulu üyeleri, Tarım Orkam Sen İl Temsilcisi Ali Türksal, Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği Başkanı Nurettin Aksoy, HDP Belediye Eş Başkan Adayları Erdoğan Bolat ve Meryem Karataş, HDP İl Başkanı Abdulkadir Yıldız, EMEP İl Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Özünel, EMEP Merkez İlçe Başkanı Cafer Gökmen, TKP İl Başkanı Erol Celep, DİSK/Emekli/Sen İl Temsilcisi Ömer Sözüdoğru ve çok sayıda kamu çalışanının katıldığı genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Divan Başkanlığı’na Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, üyeliklere ise DİSK/Emekli/Sen İl Temsilcisi Ömer Sözüdoğru ve Tarım Orkam Sen İl Temsilcisi Ali Türksal’ın getirildiği genel kurulda bir açılış konuşması yapan SES Şube Başkanı Merter Kocatüfek, AKP’nin yeni rejiminde özgürlük ve demokrasinin bulunmadığını belirterek, Gezi Direnişi’nden aldıkları destekle mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi. Genel kurulda HDP Belediye Eş Başkan Adayları Erdoğan Bolat ve Meryem Karataş, Eğitim Sen Şube Sekreteri Cemal Gülcihan ile sendika üyeleri de söz alarak birer konuşma yaptılar.

Tek listenin çıktığı genel kurulda Merter Kocatüfek tekrar Şube Başkanlığı’na seçilirken, yönetim kurulu ise Güher Kol, Serkan Şimşek, Tayyar Özcan, Satılmış Ayan, Murat Türkmen, Seyit Ali Güvendir’den oluştu. Üst kurul delegeliğine ise Merter Kocatüfek, Güher Kol, Satılmış Ayan ve Tayyar Özcan seçildi.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 16.02.2014 20:42