Sertifika sevinci, veda hüznüne karıştı

Özel Kaleli Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun Çorum Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlediği İngilizce, diksiyon ve ön muhasebe kurslarını başarıyla tamamlayan 35 öğrenci sertifikalarını aldı. Önceki akşam düzenlenen törende Hitit Üniversitesi’nin değişik bölümlerinden mezun olan 20 öğrenci de “Çorum’daki yuvalarına” veda ettiler.

Güncel 21.05.2014, 22:42 21.05.2014, 22:43
1537
Sertifika sevinci, veda hüznüne karıştı

Özel Kaleli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu tarafından Hitit Üniversitesi’nin farklı bölümlerinden mezun olan öğrencilere yönelik bir veda gecesi düzenlendi. Gecede ayrıca Kaleli Kız Yurdu’nun Çorum Halk Eğitim Merkezi’yle ortaklaşa yürüttüğü kursları başarıyla tamamlayan 35 öğrenciye sertifikaları dağıtıldı.

Önceki akşam Yurt Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kurnaz, Yurt Müdürü İsmail Tuncel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını yapan Yurt Müdürü İsmail Tuncel, hayatta başarılı olmak için sadece diplomanın yetmeyeceğini belirterek, “Asıl iş, okulda değil, sosyal hayatta kuracağınız başarıda yatar. Çalıştığınız işletme sizin diplomanıza değil, performansınıza bakar. Bu nedenle kendinizi sosyal ve kültürel anlamda geliştirmelisiniz. Muvaffak olmanın yolu, kendinizi geliştirmekten geçer.” diye konuştu.Mezun öğrenciler adına kürsüye gelen Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Betül Atalay ise bir yandan mezun olmanın mutluluğunu yaşarken, diğer taraftan çok sevdikleri Kaleli Kız Yurdu’na veda ediyor olmanın hüznünü taşıdıklarını dile getirdi.

Vali Yardımcısı Sait Topoğlu ise mezun olan ve kursu başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik ederek, “Hayatınızın bundan sonraki dönemlerinde yeniliklere açık olmanızı ve kişisel gelişiminize önem vermenizi tavsiye ediyorum.” dedi.

Üniversite öğrencilerine nezih bir ortam sağlayan Kaleli Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaleli ile Yurt Müdürü İsmail Tuncel'e teşekkür eden Vali Yardımcısı Topoğlu, tüm öğrencilere yaşam boyu mutluluklar diledi.Törende ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ile Rektör Yardımcısı Osman Eğri de birer selâmlama konuşması yaparak, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Daha sonra düzenlenen sertifika töreniyle 35 öğrencinin belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Törende ayrıca muhasebe kursunu veren Fikret Tepençelik, İngilizce Eğitmeni Emine Kurum Günder ve Diksiyon Eğitmeni Yasin Keçeci’ye birer teşekkür plâketi sunuldu.

Törenin ardından ise Halil Özçelebi yönetimindeki Türk Sanat Müziği Topluluğu, seslendirdiği seçkin eserlerle öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.
(Recep SERBES)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@