Serkan Tüzün: “Destici’yi indireceğiz”

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Çorum’a gelen Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Serkan Tüzün, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi sert bir dille eleştirdi.

Güncel 29.09.2014, 00:38 29.09.2014, 00:52
4403
Serkan Tüzün: “Destici’yi indireceğiz”
Çorum’un Bayat ilçesinde Alperen Ocakları şubesinin açılışını gerçekleştiren ve daha sonra Alperen Ocaklarına gönül veren üye ve yöneticilerle bir toplantı yapan Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Serkan Tüzün, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Çorum Belediyesi Turgut Özal Konferans Salonu’nda önceki gün gerçekleştirilen etkinliğe Alperen Ocakları İl Başkanı Fatih Yücel, yönetim kurulu üyeleri ve gençlik teşkilatı üyeleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Alperen Ocakları İl Başkanı Fatih Yücel açılış konuşması yaptı.

Daha sonra Alperen Ocakları Çorum teşkilatı üyelerine yönelik bir konuşma yapan Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Serkan Tüzün, “Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin beni resmi olarak görevden alması mümkün değildir. Kendisinin veya yanındaki şakşakçıların Alperen Ocakları’nın birliğini ve beraberliğini bozmaya kudreti de yetmez, çapı da yetmez. Allaha şükür bizi satın alabilecek bir para birimi de daha icat edilmedi. İnandığımız din adına ölüme kadar mücadele etmeyi görev bildik. Mustafa Destici’nin de bundan sonraki süreçte hak etmediği o koltuktan inmesi için mücadele vereceğiz” diyerek Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi sert bir dille eleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini değerlendiren ve gündeme dair açıklamalarda bulunan Tüzün’ün açıklaması şöyle:

“İSLAMİYET ADINA ÖLMEYE HAZIRIZ”
“Bizler takım tutar gibi AK Parti’yi, MHP’yi, CHP’yi veya Büyük Birlik Partisi’ni tutan fikirsiz, ideolojisiz insanlardan değiliz. Bizler bir fikrin yangınıyla motive olmuş ve harekete geçirilmiş ve inandığı din adına ölüme kadar mücadele etmeyi görev bilmiş bir hareketiz. Bu noktada İslam bizim için en büyük referanstır.

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”
Mustafa Destici, vermiş olduğu demeçlerde sahsımın Alperen Ocakları Genel Başkanlığı görevinden alındığımı ve görevde olmadığını beyan etmiştir. Mustafa Destici’nin beni görevden alma gibi bir yetkisi söz konusu değildir. Bu resmi olarak da mümkün değildir, fiili olarak da bunu becerebilmesi mümkün değildir. O yüzden her ne kadar basına böyle bir demeç vermiş olsa da ben görevimin başındayım.

“DESTİCİ’NİN BENİ GÖREVDEN ALMAYA ÇAPI YETMEZ”
Mustafa Destici ne kendisi beni arayarak görevden alındığıma dair bana bilgi vermiştir, ne de mevcut bir yöneticisi tarafından görevden alındığıma dair şahsıma bir bilgi verilmemiştir. Mustafa Destici’nin ve yanındaki şakşakçıların Alperen Ocakları’nın birliğini, beraberliğini bozmaya kudreti de yetmez, çapı da yetmez.

“BİZİ SATIN ALABİLECEK BİR PARA BİRİMİ DAHA İCAT EDİLMEDİ”
Hareketimizin mensupları hiçbir yerden emir almadan kendi hür iradeleri ile kendi tavırlarını ortaya koyabilecek bir cesarete sahiptir. O yüzden birileri itiraz ettiği zaman bunu başka bir parti ile özdeşleştirip bizleri itibarsızlaştırmaya çalışmak siyaseten aciz insanların başvuracağı bir yöntemdir. Allaha şükür bizi satın alabilecek bir para birimi daha icat edilmedi. Yapılan bu iftiralar ve karalamalar şahsımızın ve dava arkadaşlarımızın itibarsızlaştırma çalışmalarıdır.

“KOLTUKTAN İNMESİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”
Bundan sonraki süreçte kendisinin hak etmediği o koltuktan inmesi için mücadele vermeye devam edeceğiz. Ocak olarak mücadelemizi vereceğiz. Konferanslarımızla, eğitim çalışmalarımızla, seminerlerimizle ve projelerimizle gençliğe reçete yazmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın morallerini bozmadan söylenilen hiçbir şeye aldırış etmeden yollarına devam etmelerini istiyorum.”
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@