Şendere Göleti içmesuyu ve arıtma tesisinde sona gelindi

Çorum’da İl Özel İdaresi tarafından yapılmakta olan Şendere Göleti’nin arıtma tesisi ve grup içmesuyu projesi tamamlanmak üzere.

Güncel 19.07.2017, 23:38
1556
Şendere Göleti içmesuyu ve arıtma tesisinde sona gelindi

Geçtiğimiz yıllarda 22 milyon liraya DSİ tarafından ihale edilen ancak bazı sorunlardan dolayı İl Özel İdaresi’nin yapımına devam ettiği Şendere Göleti’nin baraj kısmı 2009, tarımsal sulama tesisi ile 2011 yılında tamamlanarak hizmete girdi. Ancak daha sonra bölgede 64 köyün yaşadığı içmesuyu sıkıntısı nedeniyle projeye eklenen içmesuyu tesisi ve arıtma tesisi inşaatı da bitmek üzere.

Konu ile ilgili olarak alınan bilgiye göre Çorum Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapılan Şendere Göleti Arıtma Tesisi ve Grup İçme Suyu Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmalarına 24 Nisan 2015 tarihinde başlanan göletin 23 Kasım 2017 tarihinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi. Hacıbey, Salur ve Eşençay köyleri istikametinde 15 kilometrelik işin 10 kilometrelik kısmının tamamlandığı, bu bölgedeki çalışmaların sürdüğü, Uğurludağ-Büyük Erikli-Küçük Erikli istikametinde ise yaklaşık 12 kilometrelik kısmın ise 8 kilometrelik bölümünün bitirildiği ifade edildi.

Ayrıca Şendere Göleti’nde ki arıtma tesisinin yapımında da kaba inşaatında sona gelindiği vurgulandı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
orta şiddetli yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@