Selim Aydın: “Yönetici soykırımı devam ediyor”

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde soykırımın devam ettiğini açıkladı.

Güncel 18.11.2014, 22:50 18.11.2014, 22:50
918
Selim Aydın: “Yönetici soykırımı devam ediyor”
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde soykırımın devam ettiğini açıkladı.

Aydın, 4 yılını tamamladığı için 8 bin okul müdürünün hiçbir kriter olmaksızın görevlerinden alınmasıyla başlayan sürecin mülakat sınavıyla devam ettiğini belirtti. Resen görevlerinden alınan bu müdürlerin yerine yandaş sendikanın elemanlarını atamak için icat edilen mülakattaki komisyon üyelerinin yandaş sendikanın üyelerinden oluştuğunu iddia eden Aydın, okul müdürlerine, milli eğitim yetkililerine ve Vali Ahmet Kara’ya çağrıda bulundu.

Aydın, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Tetikçi komisyon üyelerinin icraatları ile %100 başarı sağlandığı birileri tarafından da arsız bir şekilde, basına yansımıştı. Şimdi sırada müdür yardımcıları var. Yeni atanan veya görevine devam eden okul müdürleri de kendilerine verilen liste doğrultusunda müdür yardımcılarını belirliyor.

Unutmayın ki rahatınız bozulmasın diye hangi doğrulardan vazgeçtiyseniz, o fiyata satıldınız demektir. Okullarda nezaketen de olsa ilan yok, duyuru yok, kapalı kapılar ardında çağrılan kişilerin dilekçeleri alınıyor. Bu uygulama ile resmen eşkıyalık yapılıyor. Yangından mal kaçırılıyor.

Okulların %98 i sizlerin arzu ettiği şekilde kadrolaştı. İstediğiniz kişileri çok rahat o okullara görevlendiriyorsunuz. Bu noktada bir örnek vermek istiyorum. Mustafa Kemal Ortaokul Müdürü mevcut müdür yardımcılarının yerine, 3 Ebs üyesini, 1 tane de mevcut müdür yardımcılarından Duran Namalır hocamız olmak üzere toplam 4 kişiyi yazıp Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderiyor. Fakat Milli Eğitim Müdürlüğümüz 3 kişi ( EBS üyesi ) hariç bu ismi çiziyor ve evrakları geri gönderiyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine sormak istiyorum;

Siz sadece belli bir zümreye hizmet etmek için mi orada oturuyorsunuz? Hiç mi Allah korkusu yok sizde?

Başka bir okul müdürüne ‘Haritadan yer beğen’ diyerek yazmış olduğu ismi değiştirmek için tehdit etmenizin, Bu kadar hazımsızlığın, kinin umarım gerekçeleri vardır?

Böyle birkaç isme dahi tahammül edemeyecek kadar gözünüzü kin bürümesinin nedeni nedir?

Örnek verecek olursak Atatürk Lisesinden Hüseyin Öncü, Orhan Teksoy, Mustafa Çağlar bu arkadaşların da görevlendirilmemesinin nedeni nedir? Okuldaki herkes bu durumdan ciddi manada rahatsız.

Ya adam bir bakar mevcut müdür yardımcıları için bir şikayet, soruşturma bir huzursuzluk var mı?”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@