18 Şubat 2014 Salı 21:17
Selçuk Pehlivanoğlu: “Amacımız nitelikli nesiller yetiştirmek”
TED Çorum Koleji'nde yetişecek çocukların toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, kültür, sanat, spor alanlarında yer edinebilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler olacağını ifade eden Pehlivanoğlu, “TED profesyonel bir yapılanmayla Çorum’da da rekabet koşullarını ve eğitim kalitesini artıracaktır" dedi.

“Türk Eğitim Derneği olarak, bizler, ebediyete doğru giden bir çağdaşlık ve ilerleme treninin lokomotifliğini yapıyoruz. Daha gelişmiş ve daha vicdanlı bir Türkiye için, bu ülkenin çocuklarına aydınlık gelecek sunuyoruz. Nitelikli eğitim olmadan akıllar özgürleşemez” ifadelerini kullanan Pehlivanoğlu, daha kaliteli, daha özgürlükçü, daha çağdaş bir eğitimle bu güzel ülkeyi daha ileriye ve aydınlık yarınlara taşıyabileceklerini dile getirdi.

"MADDİ İMKANI OLMAYAN ÖĞRENCİLERE BURS"
Dar gelirli çocuklu ailelerin başarılı çocuklarına 'tam burs' verme politikalarını sürdüreceklerini belirterek, Anadolu'nun en ücra köşelerine kadar tüm evlatlarımızın bize ait olduğu bilinci içinde olduklarını kaydeden TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, "Bursumuz ikiye ayrılıyor. Birincisi okulların kendi bursları vardır. Bir de okullarımızda TED bursu vardır. Okulun kendi bursu ve TED bursu oranı yüzde 18,5 civarında. Kendi okullarımızda bu oranı maksimuma getirmeye çalışıyoruz. Bizim geçen yıl itibariyle ortalamamız yüzde 18,5. TED yaptığı sınavla maddi imkanı olmayan çocuklara burs veriyor. Modern Robin Hood'luk yapıp okullarımızda burs sistemini uyguluyoruz. Biz hazırladığımız projelerle imkanı olmayan çocuklarımızın hayallerine hizmet etmekle görevli bir kurumuz. TED özel bir şirket değil, işletmedir ama kâr amaçlı değildir. Kâr edip ihtiyacı olanlara aktarır” dedi.

SAVAŞLAR ARTIK SİLAHLARLA YAPILMIYOR
Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, artık savaşların silahla değil eğitimle yapıldığını ifade ederek, “Herkes şunu bilmeli ki artık savaşlar silahlarla yapılmıyor. Birçok gelişmiş ülkenin ne yeraltı ne yerüstü zenginliği var. Ama bakıyorsunuz eğitimli insanlarla dünyaya kök söktürüyorlar. O nedenle bizde bu ülkede her bireyi eşit adil şartlarda eğitecek bir sistem kurmak zorundayız. Bu vatana olan borcumuzu yerine getirmek için en birincil görevimiz eğitimli nesiller yetiştirmektir” şeklinde konuştu.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 18.02.2014 21:18